1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu:

– Msze św. niedzielne wg stałego planu. Od godz. 11 do 12 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 11.45 odprawiana jest NOWENNA NIEDZIEL, przygotowująca do jubieluszu 50 – lecia naszej diecezji. Dziś także nabożeństwo Drogi krzyżowej o 14.30;

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, Bóg zapłać za ofiarność. Po Mszach św. zbiórka do puszek na misje (Ad gentes);

– składam podziękowanie Parafianom, którzy ofiarowali złoto i ofiary pieniężne na rzecz renowacji monstrancji. Bóg zapłać!

– kto jeszcze chciałby złożyć ofiarę na wsparcie uchodźców – może to uczynić do skarbony przy św. Antonim. Do tej pory w parafii zebraliśmy ponad 5 tys. zł. Jeśli ktoś chciałby przyjąć uchodźców z Ukrainy może ten fakt zgłosić poprzez Caritas naszej diecezji pisząc na maila: pomocdlaukrainy@diecezja.opole.pl lub poprzez ks. Proboszcza;

dziś po sumie spotkanie w sprawie Bożego Grobu;

– przypada dziś 9. r. wyboru Papieża Franciszka, pamiętajmy w modlitwie;

– nasz Parafialny Zespół CARITAS świętuje dziś 30 – lecie swego istnienia. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przez te lata byli zaangażowani w dzieła dobroczynne! Jednocześnie zachęcam osoby chcące uczynić coś dobrego, w imię chrześcijańskiej miłości, do wstąpienia w szeregi wolontariuszy.

.

  1. W tym tygodniu:

– w środę Msza szkolna o 18.00, o 17.00 katecheza dla dzieci I – komunijnych o 18.45 dla kandydatów do bierzmowania;

– w piątek o 17.15 Droga krzyżowa z zaleckami

w sobotę uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. O 7.00 wyjazd pielgrzymki do Krakowa. W programie będzie Msza święta.

.

 

  1. Za tydzień, 20.03, przeżywać będziemy III Niedzielę Wielkiego Postu:

– Msze św. w sobotni wieczór o 18.00, w niedzielę o 730, 1000 oraz o 1200 . O 9.20 Gorzkie żale, od godz. 11 do 12 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 11.45 odprawiana jest będzie NOWENNA NIEDZIEL, przygotowująca do jubieluszu 50 – lecia naszej diecezji. O 14.30 Droga krzyżowa;

– kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

.

.

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO. W numerze m.in. cykl wielkopostny DROGA DO WOLNOŚCI. Jest także dostępny specjalny numer GN poświęcony osobie św. o. Pio (10 zł).

 

  1. Skupienia wielkopostne odbędą się w klasztorze Annuntiata 13 marca – dla kobiet, 27 marca – dla mężczyzn. Początek o godz. 9.00, zakończenie ok. 13.30. Skupienie poprowadzi o. Tomasz Marciszkiewicz z Nysy.

 

  1. Wielkopostne spotkanie BRACTWA ŚW. JÓZEFA dla rejonu Racibórz odbędzie się 17 marca (czwartek) o godz. 18.00 w parafii św. Józefa w Raciborzu-Ocicach.

 

  1. Diecezjalne Duszpasterstwo Rolników zaprasza do udziału w rekolekcjach dla rolników, które odbędą od wtorku 15 marca do czwartku 17 marca 2022 r. w Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni. Zgłoszenia u ks. dyr. Łukasza Michalika w Raciborzu-Miedoni (ul. Ratajskiego 8, 47-400 Racibórz, tel. 32 41 51 386).

 

  1. Wiosenne spotkanie misyjne dla członków Papieskich Dzieł Misyjnych i wszystkich przyjaznych misjom odbędzie się przy kościele NSPJ w Raciborzu 19 marca. Początek o godz. 10.00.

 

  1. Pomódlmy się za zmarłą Łucję Witkowską, 83, zam. ul. Wschodnia. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

 

  1. Życzę Wszystkim Bożego wsparcia w nowym tygodniu! Niech Boża łaska przemienia nas wewnętrznie!