1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu:

– Msze św. niedzielne wg stałego planu. O 9.20 śpiewamy Gorzkie żale (odpust zupełny pod zwykłymi warunkami). Od godz. 11 do 12 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 11.45 odprawiana jest NOWENNA NIEDZIEL, przygotowująca do jubileuszu 50–lecia naszej diecezji. Dziś także nabożeństwo Drogi krzyżowej o 14.30;

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Kurię i Seminarium Duchowne, odbywa się zbiórka na PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY, Bóg zapłać za ofiarność;

– składam podziękowanie Parafianom, którzy w poniedziałek pracowali przy naszym kościele, sprzątając teren, wielkie BÓG ZAPŁAĆ!

– do skarbony przy św. Antonim można składać ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

 

 

 

  1. Jeśli ktoś chciałby przyjąć uchodźców z Ukrainy może ten fakt zgłosić poprzez Caritas naszej diecezji pisząc na maila: pomocdlaukrainy@diecezja.opole.pllub poprzez ks. Proboszcza. Społeczne centrum pomocy uchodźcom funkcjonuje przy ul. Kozielskiej 19 (w sali gimnastycznej szkoły sportowej). Bardzo dziękujemy za okazaną do tej pory pomoc, jednakże jest ona nadal potrzebna. Centrum czynne od poniedziałku do piątku w godz. 10 – 18, soboty 10 – 13.

.

.

  1. W tym tygodniu:

– w poniedziałek o godz. 10.00 możliwość skorzystania z badania parametrów zdrowia w salce parafialnej, szczegóły na tablicy informacyjnej;

w środę Msza szkolna o 18.00, o 17.00 katecheza dla dzieci I – komunijnych o 18.45 dla kandydatów do bierzmowania;

– w piątek o 17.15 Droga krzyżowa z zaleckami;

– w sobotę o 9.00 zbiórka dla ministrantów.

.

.

 

  1. Za tydzień, 10.04, przeżywać będziemy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej:

– Msze św. w sobotni wieczór o 18.00, w niedzielę o 730, 1000 oraz o 1200 . O 9.20 Gorzkie żale, od godz. 11 do 12 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 11.45 odprawiana jest będzie NOWENNA NIEDZIEL, przygotowująca do jubileuszu 50–lecia naszej diecezji. O 18.00 Droga krzyżowa ulicami parafii (rozpoczęcie na ul . Moniuszki, zakończenie na ul. Studziennej, zabierzmy świece);

– kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii;

– do skarbony przy św. Antonim można składać ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu;

– przy kościele zespół CARITAS będzie rozprowadzał palmy, stroiki i baranki wielkanocne, dochód na cele dobroczynne.

.

.

  1. W związku z zmianami w obostrzeniach epidemicznych na terenie naszego kraju i nowym Rozporządzeniem RP, 29 marca br. Biskup Opolski Andrzej Czaja wydał dekret odwołujący wszelkie wcześniejsze zarządzenia wydane w związku z wystąpieniem pandemii SARS-CoV-2. Odwołanie dotychczasowych zarządzeń i ograniczeń nie wyklucza możliwości zachowania środków ostrożności adekwatnych do aktualnej sytuacji epidemicznej w parafii.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO

 

  1. REKOLEKCJE DLA CIERPIĄCYCH Z POWODU UZALEŻNIENIA: Rekolekcje odbędą się w Opolu-Winowie w dniach 7-9 kwietnia 2022 r. W czwartek i piątek rozpoczęcie Eucharystią z nauką rekolekcyjną o godz. 19.00, a następnie okazja do spowiedzi do 20.30. W sobotę dzień pokuty i zadośćuczynienia. Rozpoczęcie o godz. 18.00 Drogą Krzyżową ulicami miasta, następnie konferencja oraz Adoracja Krzyża z modlitwą o uzdrowienie wewnętrzne ze skutków wszelakich nałogów. Rekolekcje prowadzi ks. Marcin Marsollek, duszpasterz ludzi uzależnionych i psychoterapeuta.

 

  1. Dziś w kościele św. Mikołaja o godz. 18.00 koncert-nabożeństwo o treści pasyjnej „Ewangelia o męce i śmierci naszego Zbawiciela”. W programie koncertu znajdą się głównie utwory monodii i polifonii sakralnej epoki średniowiecza, renesansu i baroku.

 

  1. Pomódlmy się za zmarłego parafianina Dariusza Kornobis, przeżył lat 57, zam. ul. Bogumińska. Został pochowany na cmentarzu Jeruzalem. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

 

  1. Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia! Niech dobry Bóg ma nas stale w swej opiece!