1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną:

– Msze święte z racji uroczystości komunijnej w zmienionym porządku: w sobotni wieczór o 18.00, w niedzielę o 7.30 i 9.30, o 11.00 Msza święta z udziałem dzieci I – komunijnych. Nie ma dziś Mszy św. o 12.00. O 15.00 nabożeństwo z udziałem dzieci;

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii;

– składam podziękowanie rodzicom dzieci I – komunijnych za prace, wystrój i wszelkie zaangażowanie w przygotowanie dzisiejszej uroczystości.

.

.

 

  1. W tym tygodniu:

– zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych. W poniedziałek, środę i piątek Msze święte z udziałem dzieci I – komunijnych w ramach BIAŁEGO TYGODNIA;

– w poniedziałek śwęto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. Jest patronem pojednania katolików, unitów i prawosławnych;

– w sobotę wspomnienie św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika, patrona pierwszego kościoła w Studziennej.

.

.

  1. Za tydzień 15.05, przeżywać będziemy VI Niedzielę Wielkanocną:

– Msze święte będą odprawione wg stałego porządku;

kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

.

.

  1. Zapraszam na pielgrzymkę parafialną w sobotę 11 czerwca. Nawiedzimy sanktuaria: Matki Bożej Leśniowskiej – patronki rodzin, Matki Bożej Gidelskiej – uzdrowicielki chorych, św. o. Pio na Przeprośnej Górce k. Częstochowy. Koszt: 60 zł, zapisy w zakrystii.

 

  1. Uroczystość BOŻEGO CIAŁA będziemy obchodzić 16 czerwca. Procesja z Najświętszym Sakramentem przejdzie ulicami: Moniuszki, H. Pobożnego, Wschodnią, Hulczyńską i Bogumińską. Bardzo proszę o przygotowanie 4. ołtarzy w miejscach, gdzie zawsze je stawiano.

 

  1. Serdecznie dziękuję Panom, którzy segregowali i wywieźli śmieci z naszego cmentarza. Obraz sytuacji był tragiczny, wiele osób idąc na łatwiznę, nie segreguje śmieci. Z wieńców i wiązanek kwiatów należy zdjąć wszelkie wstążki i elementy plastikowe, aby złożyć je do śmieci BIO. Ze zniczy należy zdjąć także elementy plastikowe, aby wrzucić do szkła – samo szkło. Niestety wiele osób tego nie czyni. Bardzo proszę o poprawną segregację śmieci na cmentarzu. Proszę także, aby w miarę możliwości, tak jak było to przyjęte, śmieci zabierać ze sobą – to bardzo ułatwia sprawę. Zwracajmy też sobie wzajemnie uwagę na te kwestie, gdyż ten bałagan robią głównie osoby spoza parafii lub takie, którym na niczym nie zależy. A cmentarz jest świętym miejscem spoczynku zmarłych, dokładajmy starań, od nas wszystkich zależy czy będzie wyglądał godnie!

 

  1. Wydawnictwo diecezjalne zwróciło się z prośbą o kolportaż książki ŻYCIE SPEŁNIONE – ROZMOWY Z OPOLSKIMI KSIĘŻMI EMERYTAMI. Wśród czternastu przepytywanych księży jest ks. Prałat. Książka do nabycia w zakrystii w cenie 36 zł.

 

  1. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Tomasz Wyrobek, Racibórz i Paulina Błaszczok, Kornowac (zap. I)

 

 

  1. Niech Chrystus obecny w Najświętszym Sakramencie będzie częstym Gościem w naszych sercach!