1. Przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego:

– Msze święte są odprawiane wg stałego planu;

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii;

– składam podziękowanie rodzinie za ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszej świątyni;

– o godz. 15.00 nabożeństwo majowe w intencji żyjących i zmarłych Matek z wyczytaniem ich imion. Po nabożeństwie w salce spotkanie przy kawie dla Mam – zapraszamy do przybycia.

.

.

 

  1. W tym tygodniu:

– trwa Nowenna do Ducha Świętego, zachęcam do uwielbiania Boga w osobie Ducha Świętego i zawierzania swojego życia mocy Bożej;

– we wtorek święto Nawiedzenia NMP;

– w środę Msza szkolna, zapraszam dzieci i młodzież;

– przypadną I – czwartek, piątek i sobota miesiąca, zapraszam na Msze święte i adoracje;

– szczególnie zapraszam do praktykowania I – soboty miesiąca. O 7.00 będzie adoracja i modlitwy, Msza święta o 8.00. Matka Boża tak zachęcała w objawieniu siostrę Łucję: Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość i oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię świętą, odmówią jeden Różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia.

– w sobotę o godz. 9.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów. Zapraszam chętnych chłopców do służby Bożej. O 10.00 w salce spotkanie dla wszystkich Marianek naszej parafii, zapraszam też chętne dziewczynki ze szkoły podstawowej.

.

.

  1. Za tydzień 5.06, przeżywać będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego:

– Msze święte będą odprawione wg stałego porządku;

kolekta przeznaczona będzie na Kurię i Seminarium Duchowne;

– odbędzie się zbiórka na nasz PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY.

.

.

  1. Zapraszam na pielgrzymkę parafialną w sobotę 11 czerwca. Nawiedzimy sanktuaria: Matki Bożej Leśniowskiej – patronki rodzin, Matki Bożej Gidelskiej – uzdrowicielki chorych, św. o. Pio na Przeprośnej Górce k. Częstochowy. Koszt: 60 zł, zapisy w zakrystii.

 

  1. Uroczystość BOŻEGO CIAŁA będziemy obchodzić 16 czerwca. Procesja z Najświętszym Sakramentem przejdzie ulicami: Moniuszki, H. Pobożnego, Wschodnią, Hulczyńską i Bogumińską. Bardzo proszę o przygotowanie 4. ołtarzy w miejscach, gdzie zawsze je stawiano.

 

 

  1. Wydawnictwo diecezjalne zwróciło się z prośbą o kolportaż książki ŻYCIE SPEŁNIONE – ROZMOWY Z OPOLSKIMI KSIĘŻMI EMERYTAMI. Wśród czternastu przepytywanych księży jest ks. Prałat. Książka do nabycia w zakrystii w cenie 36 zł.

 

  1. Diecezjalne Liceum Ogólnokształcące w Raciborzu ogłasza nabór do liceum ogólnokształcącego. Zapisy drogą telefoniczną lub mailową. Można przyjść do szkoły przy ul. Opawskiej 81 w Raciborzu (dawne Gimnazjum 5). Szczegóły na stronie: www.dloraciborz.pl.

 

  1. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Tomasz Wyrobek, Racibórz i Paulina Błaszczok, Kornowac (zap. III)

 

 

  1. Niech Chrystus zasiadający po prawicy Bożej udziela nam hojnie swojej pomocy i łaski!