1. Przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu. Kończy się dziś w liturgii czas wielkanocny;

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Kurię i Seminarium Duchowne. Odbywa się zbiórka na nasz PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie naszej parafii;

– składam podziękowanie rodzinie za ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszej świątyni;

– w sąsiedniej parafii Matki Bożej odbywa się uroczystość prymicji ks. Wojciecha Hejczyka. Polecajmy w modlitwie nowo wyświęconego kapłana z naszego dekanatu. Prymicjanta będziemy gościć w naszej wspólnocie 29 czerwca, w uroczystość śś. Apostołów Piotra i Pawła.

.

.

 

  1. W tym tygodniu:

– w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła (tradycyjny II – dzień Zielonych Świąt). To także diecezjalny dzień modlitw rolników. Msza dla naszego rejonu w Pietrowicach u św. Krzyża o godz. 15.00;

– w środę Msza szkolna, zapraszam dzieci i młodzież. Tego dnia w kościele w Raciborzu – Markowicach spotkanie członków BRACTWA ŚWIĘTEGO JÓŻEFA o godz. 18.00;

– w czwartek (9 czerwca) od godz. 8.00 sprzątanie wokół naszego kościoła. Zapraszam serdecznie do pomocy;

– w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To także dzień patronalny diecezjalnego dzieła modlitwy za kapłanów OREMUS;

– w sobotę o godz. 7.00 wyjazd na pielgrzymkę do Leśniowa, Gidli i Przeprośnej Górki.

.

 

 

.

  1. Za tydzień 12.06, przeżywać będziemy uroczystość Trójcy Przenajświętszej:

– Msze święte będą odprawione wg stałego porządku;

kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

.

.

 

  1. Uroczystość BOŻEGO CIAŁA będziemy obchodzić 16 czerwca. Procesja z Najświętszym Sakramentem przejdzie ulicami: Moniuszki, H. Pobożnego, Wschodnią, Hulczyńską i Bogumińską. Bardzo proszę o przygotowanie 4. ołtarzy w miejscach, gdzie zawsze je stawiano. Tego dnia na boisku odbędzie się FESTYN RODZINNY, szczegóły na plakatach.

 

 

  1. Wydawnictwo diecezjalne zwróciło się z prośbą o kolportaż książki ŻYCIE SPEŁNIONE – ROZMOWY Z OPOLSKIMI KSIĘŻMI EMERYTAMI. Wśród czternastu przepytywanych księży jest ks. Prałat. Książka do nabycia w zakrystii w cenie 36 zł.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (8 zł), znajdziemy w nim kolejną płytę BIBLIA AUDIO. Za tydzień ukaże się GOŚĆ EXTRA (12 zł) w całości poświęcony Eucharystii (cuda eucharystyczne, święci, którzy karmili się wyłącznie Komunią Świętą, świadectwa). Kto by chciał nabyć ten egzemplarz – może się zapisać w zakrystii.

 

  1. Diecezjalne Liceum Ogólnokształcące w Raciborzu ogłasza nabór do liceum ogólnokształcącego. Zapisy drogą telefoniczną lub mailową. Można przyjść do szkoły przy ul. Opawskiej 81 w Raciborzu (dawne Gimnazjum 5). Szczegóły na stronie: www.dloraciborz.pl.

 

  1. W piątek 24 czerwca na Placu Katedralnym w Opolu odbędzie koncert charytatywny na rzecz renowacji opolskiej katedry. Rozpoczęcie o godz. 18.00. Wystąpi zespół „Frele” oraz „Golec uOkriestra”. Bilety w cenie 50 zł można nabyć w kancelarii parafii katedralnej w Opolu, na furcie Kurii Diecezjalnej w Opolu oraz na portierni Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego przy ul. Drzymały 1. Szczegółowe informacje na stronie www.wk.diecezja.opole.ploraz pod nr 664 477 422.

 

 

 

  1. Niech Duch Święty ogarnia nasze życie swoją Mocą, udziela hojnie swojego światła i darów!