1. Przeżywamy XII Niedzielę zwykłą:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu. Od 11. adoracja Najświętszego Sakramentu;

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie naszej świątyni i  parafii;

odbywa się  zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu i remont katedry opolskiej;

– składam podziękowanie rodzinie za ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele;

– wszystkim raz jeszcze BÓG ZAPŁAĆ za przygotowanie uroczystości Bożego Ciała.

.

 

  1. W tym tygodniu:

– przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Zapraszam do udziału w procesjach eucharystycznych wokół naszego kościoła. W czwartek na zakończenie oktawy błogosławieństwo ziół, kwiatów polnych i wianków;

– w środę nie będzie Mszy szkolnej, dzieci zapraszam na Mszę świętą w piątek o 8.00 – na zakończenie roku szkolnego;

– w czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela a w kalendarzu świeckim DZIEŃ OJCA – pamiętajmy w modlitwie;

– w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;

– w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

 

.

  1. Za tydzień 26.06, przeżywać będziemy XIII Niedzielę zwykłą:

– Msze święte będą odprawione wg stałego porządku;

kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii;

– w parafii gościć będziemy ks. Piotra Heroka, studenta Papieskiego Instytutu Biblijnego w Rzymie i prawa kanonicznego na UKSW w Warszawie.

.

 

  1. 4. Wydawnictwo diecezjalne zwróciło się z prośbą o kolportaż książki ŻYCIE SPEŁNIONE – ROZMOWY Z OPOLSKIMI KSIĘŻMI EMERYTAMI. Wśród czternastu przepytywanych księży jest Prałat. Książka do nabycia w zakrystii w cenie 36 zł.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (8 zł), w którym warto przeczytać o adoracji Najświętszego Sakramentu a dla rodziców wartościowa lektura wywiadu o zagrożeniach, jakie czyhają na dzieci nadmiernie korzystające ze smart fonów i internetu. Jest także MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci w cenie 5 zł.

 

  1. Diecezjalne Liceum Ogólnokształcące w Raciborzu ogłasza nabór do liceum ogólnokształcącego. Zapisy drogą telefoniczną lub mailową. Można przyjść do szkoły przy ul. Opawskiej 81 w Raciborzu (dawne Gimnazjum 5). Szczegóły na stronie: www.dloraciborz.pl.

 

  1. W piątek 24 czerwca na Placu Katedralnym w Opolu odbędzie koncert charytatywny na rzecz renowacji opolskiej katedry. Rozpoczęcie o godz. 18.00. Wystąpi zespół „Frele” oraz „Golec uOkriestra”. Bilety w cenie 50 zł można nabyć w kancelarii parafii katedralnej w Opolu, na furcie Kurii Diecezjalnej w Opolu oraz na portierni Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego przy ul. Drzymały 1. Szczegółowe informacje na stronie www.wk.diecezja.opole.ploraz pod nr 664 477 422.

 

  1. 30 czerwca o 13.00 przy naszym kościele odbędzie się zbiórka elektrośmieci – z przeznaczeniem na misje święte. Zbierane będą komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV i AGD itp. Organizatorem akcji jest fundacja PRO MISSIO.

 

  1. Pomódlmy się za zmarłą Elżbietę Przypadło, lat 61, zam. ul. Hulczyńska oraz Stefanię Czepalla, l.72, zam. ul. Hulczyńska – jej pogrzeb we wtorek o 13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

  1. Niech Jezus obecny z nami w Najświętszym Sakramencie stale błogosławi drogi naszego życia!