1. Przeżywamy XIII Niedzielę zwykłą:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu. Od 11. adoracja Najświętszego Sakramentu;

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie naszej świątyni i  parafii;

– składam podziękowanie rodzinie za ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele;

BÓG ZAPŁAĆ ks. Piotrowi Herokowi za dzisiejszą posługę w naszej parafii.

.

 

  1. W tym tygodniu:

– w środę przypada uroczystość śś. Piotra i Pawła, to ważne święto kościelne (dawniej nakazane). Zapraszam w tym dniu do modlitwy w int. Kościoła świętego, zbudowanego na fundamencie apostolskim. Msze święte o 6.30 i 18.00, kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej (świętopietrze). W tym dniu gościć będziemy ks. Wojciecha Hejczyka, nowo wyświęconego kapłana z sąsiedniej parafii Matki Bożej. Po Mszach świętych będzie udzielał jakże cennego BŁOGOSŁAWIEŃSTWA PRYMICYJNEGO, za które w podzięce będzie można złożyć ofiarę do dyspozycji ks. neoprezbitera;

– przypadną I – piątek i sobota miesiąca. Zapraszam na adoracje i modlitwy;

– w piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych – proszę o zgłoszenia w zakrystii;

Msza święta niedzielna w sobotni wieczór będzie od najbliższej soboty odprawiana o 16.30.

.

 

.

  1. Za tydzień 3.07, przeżywać będziemy XIV Niedzielę zwykłą:

– Msze święte będą odprawione wg stałego porządku – z wyjątkiem sobotniej wieczornej, która będzie o 16.30;

kolekta przeznaczona będzie na Kurię i Seminarium Duchowne;

– odbędzie się zbiórka na nasz PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY.

.

 

  1. 4. Wydawnictwo diecezjalne zwróciło się z prośbą o kolportaż książki ŻYCIE SPEŁNIONE – ROZMOWY Z OPOLSKIMI KSIĘŻMI EMERYTAMI. Wśród czternastu przepytywanych księży jest Prałat. Książka do nabycia w zakrystii w cenie 36 zł.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO

 

  1. W Roku Jubileuszowym 50-lecia naszej diecezji oraz podczas trwającego Synodu o Synodalności bp Andrzej Czaja zaprasza wszystkich wiernych do wyruszenia na Camino Nyską Drogą św. Jakuba. W dniach 30.06 – 03.07.2022 r. (czwartek-niedziela) pielgrzymi wraz z Księdzem Biskupem przejdą przez miejscowości naszej diecezji, idąc Szlakiem Jakubowym z Głuchołaz do Skorogoszczy. Na Camino nie trzeba się zapisywać; wystarczy przybyć do wyznaczonego miejsca w zaplanowanym czasie. Na wspólne wędrowanie można wybrać jeden odcinek, jeden dzień lub całą trasę. Każdego dnia Camina zaplanowano wspólną Eucharystię oraz modlitwę Liturgią Godzin w kościołach znajdujących się na pątniczym szlaku. Camino będzie także okazją do synodalnych rozmów uczestników z księdzem biskupem i między sobą.

 

  1. 30 czerwca o 13.00 przy naszym kościele odbędzie się zbiórka elektrośmieci – z przeznaczeniem na misje święte. Zbierane będą komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV i AGD itp. Organizatorem akcji jest fundacja PRO MISSIO.

 

  1. Pomódlmy się za zmarłą Stefanię Czepalla, l.72, zam. ul. Hulczyńska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…