1. Przeżywamy XVII Niedzielę zwykłą:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu. Od 11. adoracja Najświętszego Sakramentu;

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii;

– składam podziękowanie rodzinie za ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele;

– podziękowania dla pracujących przy kościele w miniony poniedziałek, Bóg zapłać za poświęcony czas;

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie prace, pomoc przy kościele i dary na stół farski, szczególnie za pomalowanie stojaków na rowery.

 

  1. W tym tygodniu:

– w poniedziałek święto św. Jakuba, apostoła. Przypominam, iż trwa święty ROK JAKUBOWY, z tej racji kościół św. Jakuba na rynku w Raciborzu jest kościołem jubileuszowym, zachęcam do nawiedzenia tej świątyni i zyskania odpustu;

– we wtorek uroczystość św. Anny – głównej patronki naszej diecezji. Msza święta poranna o 6.30 zostanie odprawiona przy bocznym ołtarzu św. Anny;

– w środę wspomnienie św. Joachima;

– w piątek wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza;

– każdego dnia są wolne intencje mszalne, można je zamawiać w zakrystii.

.

 

  1. Za tydzień 31.07, przeżywać będziemy XVIII Niedzielę zwykłą:

– Msze święte będą odprawione: w sobotę o 16.30, w niedzielę – jak zawsze. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii;

– z racji zbliżającego się wspomnienia MB Anielskiej (2.08) będzie można zyskać już tego dnia tzw. odpust Porcjunkuli. Warunki: sakrament pokuty i Komunia św., nawiedzenie kościoła, modlitwa Ojcze nasz i Wierzę, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.

 

  1. 4. Wydawnictwo diecezjalne zwróciło się z prośbą o kolportaż książki ŻYCIE SPEŁNIONE – ROZMOWY Z OPOLSKIMI KSIĘŻMI EMERYTAMI. Wśród czternastu przepytywanych księży jest Prałat. Książka do nabycia w zakrystii w cenie 36 zł. Są także modlitewniki DROGA DO NIEBA z dużym drukiem (40 zł).

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (8 zł)...

 

 

  1. Zachęcamy do wzięcia udziału w Rodzinnym Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym: Wakacyjne ślady św. Jana Pawła II organizowanym przez „Laboratorium św. Jana Pawła II” w Toruniu. Więcej informacji oraz regulamin konkursu na profilu Facebook LabJPII oraz www.jp2.umk.pl.

 

 

  1. Zespół KEP ds. Nowej Ewangelizacji zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Inicjatywie Ewangelizacyjnej „Przystanek Jezus 2022”, która odbędzie się w Czaplinku w Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej w dniach 1 – 7 sierpnia 2022 r. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia oraz formularz zapisów znajdują się na stronie: www.przystanekjezus.pl.

 

 

 

  1. W dniach 15-20 sierpnia 2022 r. odbędzie się 46. Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem: «Jubileuszową wdzięczność i ufność niesiemy do Matki». Z Nysy pielgrzymka wyruszy w niedzielę 14 sierpnia, z Głubczyc, Raciborza i Opola w poniedziałek 15 sierpnia, zaś z Kluczborka – we wtorek 16 sierpnia. Pielgrzymkę zakończy Msza św. na Jasnej Górze w sobotę 20 sierpnia o godz. 10.00. Obecne wytyczne sanitarne umożliwiają organizację pielgrzymki w przedpandemicznej formule, a więc pielgrzymi mogą uczestniczyć w całej pielgrzymce, korzystać z noclegów oraz wspólnych posiłków.