1. Przeżywamy XIX Niedzielę zwykłą:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu. Od 11. adoracja Najświętszego Sakramentu;

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Kurię i Seminarium Duchowne, obywa się także zbiórka na nasz PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY;

– składam podziękowanie rodzinie za ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele;

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie prace, pomoc przy kościele i dary na stół farski

– z racji minionego wspomnienia MB Anielskiej (2.08) można jeszcze dziś zyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Warunki: sakrament pokuty i Komunia św., nawiedzenie kościoła, modlitwa Ojcze nasz i Wierzę, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.

.

 

.

 

  1. W tym tygodniu:

– w poniedziałek o 18.30 spotkanie RADY PARAFIALNEJ i EKONOMICZNEJ w salce. Tego dnia przypada wspomnienie św. Dominika, kapłana;

– we wtorek wspomnienie św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy;

– w środę wspomnienie św. Wawrzyńca, diakona  i męczennika;

– w czwartek wspomnienie św. Klary, dziewicy.

.

.

.

 

  1. Za tydzień 14.08, przeżywać będziemy XX Niedzielę zwykłą:

– Msze święte będą odprawione: w sobotę o 16.30, w niedzielę – jak zawsze. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

 

  1. 4. Przypominam, iż sierpniowe nabożeństwo fatimskie odbędzie się 19 sierpnia – we właściwym dniu objawienia Matki Bożej.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (8 zł)...

 

  1. Diecezjalny duszpasterz trzeźwości, ks. Marcin Marsollek, serdecznie na diecezjalne czuwanie trzeźwościowe, które odbędzie się w niedzielę 7 sierpnia w parafii Ducha Świętego w Opolu-Winowie. Czuwanie rozpocznie Eucharystia o godz. 19.00, a po niej odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu z prośbą  o dar trzeźwego życia do godz. 21.00.

 

  1. Kustosz Sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim, ks. prałat Albert Glaeser, zaprasza w dniach 13-15 sierpnia 2022 r. na uroczystości patronalne ku czci św. Jacka w Kamieniu Śląskim. Obchody rozpocznie Msza św. pontyfikalna z Nieszporami pod przewodnictwem bp. Pawła Stobrawy na placu przed sanktuarium w sobotę 13 sierpnia o godz. 18.00. W planie niedzielnych uroczystości 14 sierpnia są: godz. 9.00 – okazja do sakramentu pokuty; godz. 10.00 – Modlitwa wprowadzająca w uroczystość odpustową ku czci św. Jacka; godz. 11.00 – uroczysta odpustowa Suma pontyfikalna św. Jacka pod przewodnictwem abp. Alfonsa Nossola; godz. 14.30 – występ Orkiestry Dętej Górażdże Cement S.A.; godz. 15.00 – nabożeństwo pod przewodnictwem bp. Andrzeja Czai (na placu przed sanktuarium św. Jacka). Odpustowe obchody zakończy poniedziałkowa (15 sierpnia) Msza św. dla pielgrzymów 46. Opolskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę sprawowana o godz. 17.00 na placu przed sanktuarium.

 

 

  1. Metropolitalne obchody uroczystości Wniebowzięcia NMP w Rudach odbędą się w poniedziałek 15 sierpnia. Eucharystia na dziedzińcu dawnego Opactwa rozpocznie się o 11.00. Nieszpory maryjne o 15.00 w bazylice. Uroczystości odpustowe będą połączone z obchodami 30. rocznicy ustanowienia diecezji gliwickiej.

 

  1. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Honorata Pachel, Racibórz – Studzienna i Radosław Manderla, Syrynia (zap. I)

 

  1. Pomódlmy się za zmarłą Emmę Czepelka, lat 85, zam. ul. Eichendorffa. Modlitwy za je duszę w poniedziałek o 17.30, wtorek o 6.00. W środę uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w kaplicy o 9.20. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…