1. Przeżywamy XX Niedzielę zwykłą:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu. Od 11. adoracja Najświętszego Sakramentu;

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii – BÓG ZAPŁAĆ;

– składam podziękowanie rodzinie za ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele;

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie prace, pomoc przy kościele i wszelkie dary.

.

.

 

.

 

  1. W tym tygodniu:

– w poniedziałek uroczystość WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY – święto nakazane. Msze święte o 7.30, 10.00 i 12.00. Nie będzie w tym dniu adoracji. Po każdej Mszy świętej błogosławieństwo ziół i kwiatów, kolekta na potrzeby naszej parafii;

– w środę uroczystość św. Jacka, kapłana, głównego patrona metropolii górnośląskiej;

– w sobotę wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

.

.

.

 

  1. Za tydzień 21.08, przeżywać będziemy XXI Niedzielę zwykłą:

– Msze święte będą odprawione: w sobotę o 16.30, w niedzielę – jak zawsze. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

 

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (8 zł)...

 

 

  1.  Wszyscy jesteśmy zachęceni do duchowego udziału w PIESZEJ PIELGRZYMCE OPOLSKIEJ. Jak duchowo pielgrzymować? Najpierw świadomie podjąć decyzję o duchowym pielgrzymowaniu, zaplanować na to czas i być gotowym na wyrzeczenia oraz wzbudzić intencję, która będzie mu towarzyszyła. Zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej czy Koronki do Bożego Miłosierdzia. Duchowi pielgrzymi mogą także skorzystać z przygotowanych przez organizatorów pomocy:

– aplikacja mobilna BonaFide. Należy ją pobrać na swój telefon.

– strona internetowa www.pielgrzymka-opolska.pl. W zakładce «Duchowe Pielgrzymowanie» znajdują się materiały tekstowe na każdy dzień.

– profil Facebook www.facebook.com/PielgrzymkaOpolska. Kilka razy w ciągu każdego dnia pielgrzymki będą na nim umieszczane przydatne informacje oraz materiały dla duchowych pielgrzymów.

– audycje w Radiu Doxa. Nasze diecezjalne radio przygotowało specjalną ramówkę na czas pielgrzymki, o godz. 19.00 wieczorne studio pielgrzymkowe, o 20.00 transmisja nabożeństwa, a po nim pielgrzymkowe konferencje.

 

  1. Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej wciąż zaprasza do kształcenia w ramach kierunków: Organista (trzy poziomy zaawansowania); Wokalistyka – Piosenka Religijna; Podstawowe Kształcenie Muzyczne dla Dzieci – Ogródek Muzyczny; Kurs psałterzystów; Kurs przygotowawczy; Fortepian i podstawowe kształcenie muzyczne.  Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej; www.dimk.diecezja.opole.pl, a także pod numerem telefonu: 77 44 11 509.

 

  1. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Honorata Pachel, Racibórz – Studzienna i Radosław Manderla, Syrynia (zap. I)

Paweł Stecki, Oborniki Śląskie i Hanna Kuminek, Oborniki Śląskie (zap. I)