1. Przeżywamy XXI Niedzielę zwykłą:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu. Od 11. adoracja Najświętszego Sakramentu;

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii – BÓG ZAPŁAĆ;

– składam podziękowanie rodzinie za ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele;

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie prace, pomoc przy kościele i wszelkie dary.

1. W tym tygodniu:

– w poniedziałek wspomnienie NMP Królowej;

– w środę święto św. Bartłomieja, apostoła;

– w piątek uroczystość NMP Częstochowskiej;

– w sobotę wspomnienie św. Moniki.

1. Za tydzień 28.08, przeżywać będziemy XXII Niedzielę zwykłą:

– Msze święte będą odprawione: w sobotę o 16.30, w niedzielę – jak zawsze. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

1. Nasza parafialna pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Raciborzu odbędzie się 30 sierpnia (wtorek). Dożynki parafialne odbędą się 4 września a uroczystość odpustowa 18 września.

1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (8 zł)...

1.  W imieniu Ojców Franciszkanów z Góry św. Anny serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznych Wielkich Odpustach Kalwaryjskich, które będą miały miejsce: 25-28 sierpnia (ku czci Aniołów Stróżów), 8-11 września (ku czci Krzyża Świętego).

1. Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej wciąż zaprasza do kształcenia w ramach kierunków: Organista (trzy poziomy zaawansowania); Wokalistyka – Piosenka Religijna; Podstawowe Kształcenie Muzyczne dla Dzieci – Ogródek Muzyczny; Kurs psałterzystów; Kurs przygotowawczy; Fortepian i podstawowe kształcenie muzyczne.  Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej; www.dimk.diecezja.opole.pl, a także pod numerem telefonu: 77 44 11 509.

1. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Honorata Pachel, Racibórz – Studzienna i Radosław Manderla, Syrynia (zap. II)

Paweł Stecki, Oborniki Śląskie i Hanna Kuminek, Oborniki Śląskie (zap. II)