1. Przeżywamy XXII Niedzielę zwykłą:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu. Od 11. adoracja Najświętszego Sakramentu;

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii – BÓG ZAPŁAĆ;

– składam podziękowanie rodzinie za ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele;

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie prace, pomoc przy kościele i wszelkie dary.

.

  1. W tym tygodniu:

– w poniedziałek o 15.00 plecenie korony żniwnej u p. Stuchły, prosimy chętnych do pomocy i kultywowania tradycji. Tego dnia przypadnie wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciela;

– we wtorek o 17.00 wyruszy pielgrzymka do kościoła Matki Bożej. Będziemy uczestniczyć tam we Mszy św. o godz. 18.00, tych którzy nie mogą pójść zachęcam, aby dojechali;

– w środę o 8.00 sprzątanie i plewienie wokół naszego kościoła, zapraszamy chętnych do pomocy;

– w czwartek wspomnienie bł. Bronisławy. O godz. 8.00 Msza w int. dzieci i młodzieży naszej parafii – z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego;

– przypadną I – czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszam na Msze święte i adoracje;

– w sobotę do południa do p. Franiczek można przynosić dary na ołtarz, do dożynkowej dekoracji.

.

 

  1. Za tydzień 4.09, przeżywać będziemy XXIII Niedzielę zwykłą – nasze parafialne DOŻYNKI:

– Msze święte będą odprawione: w sobotę o 16.30, w niedzielę – jak zawsze. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu. Kolekta przeznaczona będzie na Kurię i Seminarium Duchowne, odbędzie się zbiórka na PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY – pierwsza zbiórka z przeznaczeniem na wymianę instalacji elektrycznej w naszym kościele.

 

  1. Odpust parafialny będziemy świętować 18 września. Po odpuście rozpoczną się planowane od dawna prace zw. z wymianą instalacji elektrycznej w naszym kościele. Prace wykona znana wszystkim firma ELEKTROTUM. Prace będą bardzo szerokie, instalacja będzie zupełnie nowa. Wykonawcy byli obecni na ostatnim spotkaniu RADY PARAFIALNEJ, gdzie omówiono szczegółowo zakres prac. Kosztorys opiewa na 93337 zł. Rada Parafialna sugeruje a ja zwracam się z prośbą do wszystkich Parafian o pomoc w zebraniu potrzebnych środków. Dysponujemy 1/3 kwoty (30 tys.) uzbieraną w czasie ostatnich kolęd. Na czas zbiórki na rzecz remontu zostanie zawieszony PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY w dotychczasowej formie. Od tej pory te zbiórki będą przeznaczone wyłącznie na remont kościoła, członkowie Rady będą liczyć ofiary i sporządzać protokół. W tym roku na Parafialny Fundusz Remontowy złożyliście od stycznia do sierpnia 27170 zł. Z tego przeprowadzono prace: naprawę gontów nad wejściem na plebanię (zerwane w czasie zimowej wichury), częściowo opłacono renowację muru, renowację organów i wymianę okien na I piętrze plebanii. BÓG ZAPŁAĆ wszystkim, którzy wspierają ten fundusz swoimi ofiarami! Zawierzajmy Bożej Opatrzności los naszej świątyni i wielki remont, który przed nami!

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (8 zł)...

 

  1.  W imieniu Ojców Franciszkanów z Góry św. Anny serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznym Wielkim Odpustach Kalwaryjskich, które będą miały miejsce 8-11 września (ku czci Krzyża Świętego).

 

  1. Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej wciąż zaprasza do kształcenia w ramach kierunków: Organista (trzy poziomy zaawansowania); Wokalistyka – Piosenka Religijna; Podstawowe Kształcenie Muzyczne dla Dzieci – Ogródek Muzyczny; Kurs psałterzystów; Kurs przygotowawczy; Fortepian i podstawowe kształcenie muzyczne.  Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej; www.dimk.diecezja.opole.pl, a także pod numerem telefonu: 77 44 11 509.

 

  1. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Honorata Pachel, Racibórz – Studzienna i Radosław Manderla, Syrynia (zap. III)

Paweł Stecki, Oborniki Śląskie i Hanna Kuminek, Oborniki Śląskie (zap. III)