1. Przeżywamy XXIII Niedzielę zwykłą – nasze parafialne DOŻYNKI:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu. Od 11. adoracja Najświętszego Sakramentu;

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Kurię i Seminarium Duchowne, odbywa się też zbiórka specjalna na PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY przeznaczona na wymianę instalacji elektrycznej w naszym kościele – BÓG ZAPŁAĆ za ofiarność;

– składam podziękowanie rodzinie za ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele;

składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie Dożynek, za uplecenie korony żniwnej,  przygotowanie dekoracji kościoła, zbieranie ofiar pieniężnych na kwiaty, ofiarowane płody ziemi, za przygotowanie liturgii, obecność dziewcząt w strojach śląskich; rodzinom Szyra, Heider i Piechaczek za ofiarowane słoneczniki – wielkie BÓG ZAPŁAĆ;

BÓG ZAPŁAĆ dla wszystkich pracujących przy sprzątaniu i plewieniu w minioną środę!

.

  1. W tym tygodniu:

– w czwartek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy świętej tradycyjne błogosławieństwo nasion i ziarna;

sobotę o 10.00 spotkanie Marianek w salce, zebrania ministrantów wyjątkowo nie będzie.

.

.

 

  1. Za tydzień 11.09, przeżywać będziemy XXIV Niedzielę zwykłą:

– Msze święte będą odprawione: w sobotę o 16.30, w niedzielę – jak zawsze. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu. Kolekta przeznaczona będzie na bieżące potrzeby naszej parafii. Po Mszach świętych odbędzie się wyznaczona zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.

 

  1. Odpust parafialny będziemy świętować 18 września. Po odpuście rozpoczną się planowane od dawna prace zw. z wymianą instalacji elektrycznej w naszym kościele. Prace wykona znana wszystkim firma ELEKTROTUM. Prace będą bardzo szerokie, instalacja będzie zupełnie nowa. Obecna aluminiowa z 1935 roku – zagraża bezpieczeństwu naszego kościoła. Wykonawcy byli obecni na ostatnim spotkaniu RADY PARAFIALNEJ, gdzie omówiono szczegółowo zakres prac. Kosztorys opiewa na 93337 zł. Rada Parafialna sugeruje a ja zwracam się z prośbą do wszystkich Parafian o pomoc w zebraniu potrzebnych środków. BÓG ZAPŁAĆ wszystkim, którzy zechcą wesprzeć remont swoją ofiarą! Ofiary na ten cel można także przelewać na konto parafialne z dopiskiem „na cele kultu religijnego – remont kościoła”. Tak opisane ofiary można odliczać od podatków w rocznym zeznaniu. Zawierzajmy Bożej Opatrzności los naszej świątyni i wielki remont, który przed nami!

 

  1. W sobotę 24 września odbędzie się nasza parafialna ZBIÓRKA ZŁOMU. Dochód przeznaczymy na remont kościoła.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (8 zł)...

 

  1.  W imieniu Ojców Franciszkanów z Góry św. Anny serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznym Wielkim Odpustach Kalwaryjskich, które będą miały miejsce 8-11 września (ku czci Krzyża Świętego).

 

  1. Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej wciąż zaprasza do kształcenia w ramach kierunków: Organista (trzy poziomy zaawansowania); Wokalistyka – Piosenka Religijna; Podstawowe Kształcenie Muzyczne dla Dzieci – Ogródek Muzyczny; Kurs psałterzystów; Kurs przygotowawczy; Fortepian i podstawowe kształcenie muzyczne.  Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej; www.dimk.diecezja.opole.pl, a także pod numerem telefonu: 77 44 11 509.