1. Przeżywamy XXIV Niedzielę zwykłą:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu. Od 11. adoracja Najświętszego Sakramentu;

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej parafii, po Mszach świętych zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu;

– składam podziękowanie rodzinie za ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele;

składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy złożyli przed tygodniem ofiary na PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY – na rzecz wymiany instalacji elektrycznej zebraliśmy: 9120 zł. BÓG ZAPŁAĆ ZA OFIARNOŚĆ!!

.

  1. W tym tygodniu:

– we wtorek przypada DZIEŃ FATIMSKI, kolejne spotkanie w ramach REKOLEKCJI FATIMSKICH, które wygłasza ks. referent mgr Paweł Chyla. Od 17.00 okazja do modlitwy w czasie adoracji, o 18.00 Msza św., m.in. fatimska – zbiorowa (intencje można składać w zakrystii). Po Mszy św. odmówimy różaniec w językach, chętnych do prowadzenia modlitwy proszę o zgłoszenie się w zakrystii;

– w środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O 18.00 Msza święta szkolna – zapraszam dzieci i młodzież;

– w czwartek wspomnienie NMP Bolesnej. O 9.00 Msza dla chorych i starszych Parafian – serdecznie zapraszamy w ramach obchodów naszego odpustu. Po Mszy św. spotkanie przy kawie w salce;

– w piątek od godz. 8.00 odpustowe odwiedziny chorych – proszę o zgłoszenia w zakrystii. Tego dnia przypada wspomnienie śś. Męczenników Korneliusza i Cypriana;

– w sobotę o 9.00 zbiórka dla ministrantów, o 10.00 dla Marianek.

.

.

 

  1. Za tydzień 18.09, przeżywać będziemy ODPUST PARAFIALNY KU CZCI KRZYŻA ŚWIĘTEGO:

– Msze święte będą odprawione: w sobotę o 16.30, w niedzielę – jak zawsze. O 10.00 uroczysta suma odpustowa, po niej procesja wokół kościoła – zapraszam panów do niesienia baldachimu, poczty sztandarowe, dziewczęta w strojach śląskich. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii;

– w dniu odpustu o 15.00 zapraszam do kościoła na Koronkę do Miłosierdzia Bożego a po niej koncert organowy – poświęcony muzyce dotyczącej Męki i śmierci Chrystusa na krzyżu. Przy naszych organach zasiądzie Mateusz Goniowski, młody organista zyskujący sławę koncertową.

 

  1. W sobotę 24 września odbędzie się nasza parafialna ZBIÓRKA ZŁOMU. Dochód przeznaczymy na remont kościoła.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (8 zł)...

 

 

  1. Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej wciąż zaprasza do kształcenia w ramach kierunków: Organista (trzy poziomy zaawansowania); Wokalistyka – Piosenka Religijna; Podstawowe Kształcenie Muzyczne dla Dzieci – Ogródek Muzyczny; Kurs psałterzystów; Kurs przygotowawczy; Fortepian i podstawowe kształcenie muzyczne.  Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej; www.dimk.diecezja.opole.pl, a także pod numerem telefonu: 77 44 11 509.

 

  1. Tegoroczne dożynki diecezjalne odbędą się w niedzielę 18 września na Górze św. Anny. Suma Dożynkowa będzie odprawiona o godz. 11.00.