1. Przeżywamy ODPUST PARAFIALNY KU CZCI KRZYŻA ŚWIĘTEGO:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu. O 10.00 uroczysta suma odpustowa w int. wszystkich Parafian i odpustowych Gości. W dniu odpustu życzę wszystkim nawiedzającym naszą świątynię obfitości łask Bożych, niech ze Studzieńskiego Krzyża Chrystus Pan łaskawie nam błogosławi;

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej parafii;

– składam podziękowanie rodzinie za ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele;

składam serdeczne podziękowanie ks. Piotrowi Herokowi za obecność, wygłoszone Słowo Boże, prowadzenie dzisiejszej uroczystości;

przy okazji odpustu dziękuję wszystkim zaangażowanym w nasze życie parafialne, za przygotowanie dzisiejszej uroczystości, wszelką pomoc oraz troskę o świątynię i parafię – BÓG ZAPŁAĆ. Dziękuję także za dary na stół odpustowy;

– o 15.00 zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, po niej koncert organowy. Zabrzmi muzyka opiewająca Mękę i śmierć Chrystusa na krzyżu.

.

  1. W tym tygodniu:

– w poniedziałek rozpoczną się w naszym kościele prace zw. z wymianą instalacji elektrycznej. Tych którzy z rana mają czas zapraszam do prac przy zabezpieczeniu i wyniesieniu z kościoła figur i dywanów;

– we wtorek wspomnienie śś. Męczenników Andrzeja Kim Taegon – kapłana i Pawła Chong Hasang i Towarzyszy (męczennicy koreańscy);

– w środę o 18.00 Msza święta szkolna – zapraszam dzieci i młodzież. Tego dnia wspomnienie św. Mateusza, apostoła i ewangelisty;

– w piątek wspomnienie św. Ojca Pio;

– w sobotę o 9.00 zbiórka dla ministrantów, o 10.00 dla Marianek;

– są wolne intencje mszalne, można je zapisać w zakrystii.

.

.

 

  1. Za tydzień 25.09, przeżywać będziemy XXVI Niedzielę zwykłą:

– Msze święte będą odprawione: w sobotę o 16.30, w niedzielę – jak zawsze. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta na potrzeby naszej parafii.

 

  1. W sobotę 24 września odbędzie się nasza parafialna ZBIÓRKA ZŁOMU. Dochód przeznaczymy na remont kościoła.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (8 zł)...

 

 

  1. W sobotę 8 października br. odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Gościem specjalnym będzie pani Louise Ward z Kanady – założycielka ruchu Margaretek.

 

  1. W niedzielę 2 października odbywa się pielgrzymka do Opola na Mszę świętą, na którą ks. Biskup zaprasza diecezjan z naszego dekanatu w ramach obchodów JUBIELUSZU 50 – LECIA DIECEZJI OPOLSKIEJ. Msza zostanie odprawiona w kościele seminaryjnym (ul. Drzymały 1) o godz. 14.30. Organizujemy wyjazd (godz. 12.00), zapisać się można w zakrystii, koszt przejazdu 40 zł.

 

  1. KUCHNIA CARITAS w Raciborzu zwraca się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie płodami rolnym z tegorocznych zbiorów. Mile widziane są wszelkie dary, które pomogą w przygotowaniu obiadów: ziemniaki, zboże, buraki, kapusta itp., jak również inne artykuły spożywcze. Kuchnia ta od wielu lat wspiera ubogich naszego regionu. Pamiętajmy, iż na koniec życia będziemy rozliczani z miłości do drugiego człowieka, w którym jest Chrystus.

 

  1. Mieszkańcy osiedla w Studziennej, złożyli projekt do Budżetu obywatelskiego o nazwie Skwer zdrowie i integracja. Projekt obejmuje modernizację placu zabaw przy skrzyżowaniu ulic Wawrzyńca i Sobieskiego. Inicjatorzy zwracają się z prośbą o wzięcie udziału w głosowaniu. Głosowanie oraz zasady na stronie internetowej Urzędu Miasta Racibórz pod hasłem Budżet Obywatelski. Głosy można oddawać  do 26.09.2022.