1. Przeżywamy XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu. Po Mszy św. o godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu;

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej parafii;

– składam podziękowanie rodzinie za ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele;

składam serdeczne podziękowanie tym, którzy pomogli w pracach porządkowych przy remoncie kościoła;

serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za ofiary składane na remont kościoła (w ostatnim czasie zebrałem 2100 zł, wpłaty na konto 2800 zł). W sumie dysponujemy kwotą 43 tys. Serdeczne podziękowania za przeprowadzenie i włączenie się we wczorajszą zbiórkę złomu. Zebrano 4,6 tony złomu co przełożyło się na 4100 zł.

1. W tym tygodniu:

– od poniedziałku do czwartku Msze święte będą odprawiane w kaplicy pogrzebowej. Proszę o zrozumienie tej wyjątkowej sytuacji;

– we wtorek wspomnienie św. Wincentego à Paulo, kapłana;

– w środę nie będzie Mszy szkolnej. Tego dnia wspominamy św. Wacława, męczennika;

– w czwartek święto śś. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;

– w piątek wspomnienie św. Hieronima, kapłana i Doktora Kościoła. Zapraszam od godz. 15.00 do pomocy przy sprzątaniu kościoła i przygotowania go do Mszy. Z racji sprzątania kościoła nie będzie adoracji;

– w sobotę przypadnie I sobota miesiąca. Od godz. 7.00 zapraszam na praktyki I – sobotnie, o 8.00 Msza święta. Tego dnia rozpoczniemy różańcowy miesiąc październik. Zachęcam do codziennej modlitwy różańcowej, jeżeli czas i obowiązki nie pozwolą nam na obecność w kościele, odmawiajmy różaniec w domu z najbliższymi, uczmy tej modlitwy nasze dzieci. Za odmówienie całego różańca w kaplicy, kościele czy w rodzinie przez cały październik możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami;

– w sobotę nie będzie zbiórki dla ministrantów, o 10.00 spotkanie Marianek.

– są wolne intencje mszalne, można je zapisać w zakrystii.

1. Za tydzień 2.10, przeżywać będziemy XXVII Niedzielę zwykłą:

– Msze święte będą odprawione: w sobotę o 16.30, w niedzielę – jak zawsze. Przed Mszami do południa o godz. 7.00 i 9.30 zapraszam na modlitwę różańcową, którą będą prowadzić nasze Róże. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego, odbędzie się także zbiórka na remont naszej świątyni w ramach PARAFIALNEGO FUNDUSZU REMONTOWEGO;

– o godz. 12.00 wyjedzie pielgrzymka do Opola na Mszę świętą z racji JUBILEUSZU 50 – lecia DIECEZJI OPOLSKIEJ.

1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (8 zł)...

1. W sobotę 8 października br. odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Gościem specjalnym będzie pani Louise Ward z Kanady – założycielka ruchu Margaretek.

1. KUCHNIA CARITAS w Raciborzu zwraca się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie płodami rolnym z tegorocznych zbiorów. Mile widziane są wszelkie dary, które pomogą w przygotowaniu obiadów: ziemniaki, zboże, buraki, kapusta itp., jak również inne artykuły spożywcze. Kuchnia ta od wielu lat wspiera ubogich naszego regionu. Pamiętajmy, iż na koniec życia będziemy rozliczani z miłości do drugiego człowieka, w którym jest Chrystus.

1. Mieszkańcy osiedla w Studziennej, złożyli projekt do Budżetu obywatelskiego o nazwie Skwer zdrowie i integracja. Projekt obejmuje modernizację placu zabaw przy skrzyżowaniu ulic Wawrzyńca i Sobieskiego. Inicjatorzy zwracają się z prośbą o wzięcie udziału w głosowaniu. Głosowanie oraz zasady na stronie internetowej Urzędu Miasta Racibórz pod hasłem Budżet Obywatelski. Głosy można oddawać  do 26.09.2022.

1. Spotkanie dla członków BRACTWA ŚW. JÓZEFA odbędzie się w kościele NSPJ w Raciborzu 5 października o godz. 18.00.