1. Przeżywamy XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, która jest DNIEM JEDNOŚCI Z KOŚCIOŁEM W POTRZEBIE:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu. Po Mszy św. o godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu;

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej parafii, po Mszach zbiórka do puszek na POMOCKOŚCIOŁOWI W POTRZEBIE, w tym roku zbiórka przekazana zostanie Kościołowi na Ukrainie;

– składam podziękowanie rodzinie za ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele;

serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za ofiary na remont kościoła. Przed tygodniem zebrano 6270 zł. W sumie ze wszystkich ofiar dysponujemy kwotą 92 tys. zł. BÓG ZAPŁAĆ za każdą ofiarę na rzecz naszego domu Bożego!

– Bóg zapłać Panom – naszym Parafianom, którzy wykonali prace tynkarskie w kościele, dziękuję Paniom za sprzątanie w piątek.

.

.

.

  1. W TYM TYGODNIU:

– do czwartku kancelaria parafialna nie będzie czynna;

– w poniedziałek wspomnienie bł. Marii Merkert, śląskiej samarytanki;

– w środę o 18.00 – Msza szkolna. Tego dnia święto poświęcenia Katedry Opolskiej – diecezjalnego Kościoła Matki;

– w czwartek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;

– w piątek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

– w sobotę o 9.00 zbiórka dla Ministrantów, o 10.00 spotkanie Marianek;

– jest wolna intencja mszalna, można ją zapisać w zakrystii (sobota 6.30).

.

.

 

  1. Za tydzień 20.11, przeżywać będziemy uroczystość JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA:

– Msze święte będą odprawione: w sobotę o 16.30, w niedzielę – jak zawsze. O 9.30 zapraszam na Godzinki, po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta na potrzeby naszej parafii;

– o godz. 12.00 Msza święta w intencji LITURGICZNEJ SŁUŹBY OŁTARZA z ustanowieniem czterech nowych ministrantów. Niestety grono kandydatów na ministrantów nie powiększy się. Zapraszam na tę Mszę wszystkich ministrantów i ich bliskich;

– tego dnia zakończą się obchody Jubileuszu 50-lecia powstania diecezji opolskiej. O godz. 14.30 w kościele seminaryjno-akademickim pw. św. Jadwigi Śląskiej w Opolu będzie sprawowana uroczysta Msza św. Biskup opolski Andrzej Czaja zaprasza na tę uroczystość wiernych całej diecezji.

 

  1. W zakrystii można się zapisać na wieńce adwentowe – tradycyjne, ręcznie wykonane przez Caritas. Będą kosztować ok. 50 zł. Na I Niedzielę Adwentu zostaną także przygotowane kartki świąteczne.

.

 

  1. Diecezjalne Duszpasterstwo Rolników zaprasza do udziału w rekolekcjach dla rolniczek w Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni, które odbędą od wtorku 6 grudnia do czwartku 8 grudnia 2022 r. Zgłoszenia u ks. dyrektora Łukasza Michalika w Raciborzu-Miedoni (ul. Ratajskiego 8, 47-400 Racibórz, tel. 32 41 51 386 lub 665 379 551; e-mail: Lukasz.Michalik@diecezja.opole.pl) lub u ks. Damiana Rangosza w Pietrowicach Wielkich (ul. 1 Maja 29, 47-480 Pietrowice Wielkie, tel. 32 419 80 48, e-mail: Damian.Rangosz@diecezja.opole.pl).

 

  1. Duszpasterze Bractwa św. Józefa zapraszają na adwentowe spotkanie formacyjne 15 grudnia (czwartek) o godz. 18.00 w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni.

 

 

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (8 zł). W zakrystii można nabyć KALENDARZE DIECEZJALNE.