1. Przeżywamy NIEDZIELĘ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu. Po Mszy św. o godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu;

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej parafii;

– składam podziękowanie rodzinie za ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele;

serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za ofiary na remont kościoła, za wszelką pomoc przy parafii.

1. W TYM TYGODNIU:

– w poniedziałek wspomnienie Ofiarowania NMP. Po Mszy świętej spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas, zapraszam członków i tych, którzy chcieliby włączyć się w posługę;

– we wtorek wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej;

– w środę o 18.00 – Msza szkolna;

– w czwartek wspomnienie św. męczenników koreańskich;

– w sobotę o 8.00odwiedziny chorych, proszę o zapisy w zakrystii, o 9.00 zbiórka dla Ministrantów, o 10.00 spotkanie Marianek;

– są wolne intencje mszalne, można je zapisać w zakrystii.

1. Za tydzień 27.11, przeżywać będziemy I NIEDZIELĘ ADWENTU:

– Msze święte będą odprawione: w sobotę o 16.30, w niedzielę – jak zawsze. O 9.30 zapraszam na Godzinki, po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta na potrzeby naszej parafii;

– tego dnia rozpoczniemy nasze parafialne REKOLEKCJE ADWENTOWE. Zapraszam do udziału w nich, aby jeszcze głębiej przeżyć adwentowy czas. Poprowadzi je ks. Tomasz, potrwają do wtorku. W czasie każdej Mszy nauka ogólna, o 14.30 nabożeństwo z nauką i przygotowaniem do spowiedzi;

– po Mszach świętych obrzęd błogosławieństwa opłatków i wieńców adwentowych oraz świec i lamp adwentowych;

– przed kościołem będą obecni wolontariusze, którzy zbierają datki na leczenie chorego dziecka Mikołaja Kubali z Wodzisławia, cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni. Rodzice potrzebują 10 mln. Kwesty odbywały się już przy innych raciborskich kościołach, zbiórka jest wiarygodna.

1. W zakrystii można się zapisać na wieńce adwentowe – tradycyjne, ręcznie wykonane przez Caritas. Będą kosztować ok. 50 zł. Na I Niedzielę Adwentu zostaną także przygotowane kartki świąteczne.

1. Pielgrzymka pszczelarzy na Górę św. Anny odbędzie się 27 listopada. Msza święta w bazylice o 11.30.

1. Diecezjalne Duszpasterstwo Rolników zaprasza do udziału w rekolekcjach dla rolniczek w Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni, które odbędą od wtorku 6 grudnia do czwartku 8 grudnia 2022 r. Zgłoszenia u ks. dyrektora Łukasza Michalika w Raciborzu-Miedoni (ul. Ratajskiego 8, 47-400 Racibórz, tel. 32 41 51 386 lub 665 379 551; e-mail: Lukasz.Michalik@diecezja.opole.pl) lub u ks. Damiana Rangosza w Pietrowicach Wielkich (ul. 1 Maja 29, 47-480 Pietrowice Wielkie, tel. 32 419 80 48, e-mail: Damian.Rangosz@diecezja.opole.pl).

1. Duszpasterze Bractwa św. Józefa zapraszają na adwentowe spotkanie formacyjne 15 grudnia (czwartek) o godz. 18.00 w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni.

1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (8 zł). W zakrystii można nabyć KALENDARZE DIECEZJALNE.