1. Przeżywamy I NIEDZIELĘ ADWENTU, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu. Po Mszy św. o godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu;

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej parafii;

– składam podziękowanie rodzinie za ofiarę na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele;

serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za ofiary na remont kościoła, za wszelką pomoc przy parafii;

– rozpoczynamy dziś rekolekcje adwentowe. Ponieważ żyjemy w rzeczywistości, w której Adwent jest nieopłacalny i w związku z tym całkowicie został wyrugowany, jako chrześcijanie musimy samodzielnie i bardzo świadomie zdecydować o naszym osobistym przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego  (modlitwa, udział w roratach, spowiedź, dobra książka, spotkanie z bliskimi, ograniczenie mediów społecznościowych itp.). Niech pomogą nam w tym te krótkie rekolekcje. Dziś o 14.30 nabożeństwo z konferencją rekolekcyjną, wprowadzeniem do sakramentu pokuty i okazja, aby się wyspowiadać;

– w zakrystii można nabywać świece CARITAS – duża 15 zł, mała 7 zł, opłatki – dobrowolna ofiara na rzecz naszego kościoła. Przed kościołem do nabycia wieńce adwentowe i kartki – dochód wspiera nasz parafialny Caritas. Do skarbony pod chórem (gdzie stoi zwyczajnie św. Antoni) można składać adwentową ofiarę na rzecz chorych i starszych parafian, te fundusze dofinansują przedświąteczną pomoc i paczki dla nich.

.                                   

.

.

.

  1. W TYM TYGODNIU:

– w poniedziałek Msze z naukami o 6.30 i 18.00, o 17.00 Roraty dla dzieci. O godz. 19.00 nauka rekolekcyjna Kult Eucharystii poza Mszą świętą;

– we wtorek Msze z naukami o 6.30 i 18.00. Od 17.00 Adoracja w int. naszej parafii – o dobre przeżycie Adwentu. W czasie Mszy świętych zebrana zostanie kolekta – do dyspozycji rekolekcjonisty, jako nasze podziękowanie;

– w środę o 17.00 – Roraty dla dzieci;

– przypadną I – czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszam na Msze święte i adoracje;

– w sobotę o 9.00 zbiórka dla Ministrantów, o 10.00 spotkanie Marianek;

– są wolne intencje mszalne, można je zapisać w zakrystii.

.

.

 

  1. Za tydzień 4.12, przeżywać będziemy II NIEDZIELĘ ADWENTU:

– Msze święte będą odprawione: w sobotę o 16.30, w niedzielę – jak zawsze. O 9.30 zapraszam na Godzinki, po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego, odbędzie się zbiórka na PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY – z przeznaczeniem na remont kościoła.

.

  1. 4. Dziś w klasztorze skupienie adwentowe dla kobiet, dla mężczyzn odbędzie się 11 grudnia. Początek spotkań o 00.

 

.

 

  1. Diecezjalne Duszpasterstwo Rolników zaprasza do udziału w rekolekcjach dla rolniczek w Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni, które odbędą od wtorku 6 grudnia do czwartku 8 grudnia 2022 r. Zgłoszenia u ks. dyrektora Łukasza Michalika w Raciborzu-Miedoni (ul. Ratajskiego 8, 47-400 Racibórz, tel. 32 41 51 386 lub 665 379 551; e-mail: Lukasz.Michalik@diecezja.opole.pl) lub u ks. Damiana Rangosza w Pietrowicach Wielkich (ul. 1 Maja 29, 47-480 Pietrowice Wielkie, tel. 32 419 80 48, e-mail: Damian.Rangosz@diecezja.opole.pl).

 

  1. Duszpasterze Bractwa św. Józefa zapraszają na adwentowe spotkanie formacyjne 15 grudnia (czwartek) o godz. 18.00 w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni.

 

 

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (8 zł). W zakrystii można nabyć KALENDARZE DIECEZJALNE.

 

  1. Apostolat MARGARETKA zachęca do adwentowej modlitwy za kapłanów. Z tyłu są wyłożone kartki, które można zabrać (tzw. kalendarz adwentowy). Bóg zapłać za wsparcie modlitewne.

 

  1. Pomódlmy się za zmarłych: Brunona Koza, l. 66, zam. ul. Krótka oraz zmarłego w Niemczech, dawnego mieszkańca Studziennej – Józefa Białas, l. 67. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…