1. Przeżywamy II NIEDZIELĘ ADWENTU, która jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu. Po Mszy św. o godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu;

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Kurię i Seminarium Duchowne, do skarbony przed ołtarzem można składać ofiary na PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY. Po Mszach zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie;

serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za ofiary na remont kościoła, za wszelką pomoc przy parafii;

– w zakrystii można nabywać świece CARITAS – duża 15 zł, mała 7 zł, opłatki – dobrowolna ofiara na rzecz naszego kościoła. Przed kościołem do nabycia wieńce adwentowe i kartki – dochód wspiera nasz parafialny Caritas. Do skarbony pod chórem (gdzie stoi zwyczajnie św. Antoni) można składać adwentową ofiarę na rzecz chorych i starszych parafian, te fundusze dofinansują przedświąteczną pomoc i paczki dla nich.

.                                   

.

.

.

  1. W TYM TYGODNIU:

– nasze dzieci zapraszam na Roraty w poniedziałek, środę i piątek o 17.00;

– we wtorek o 6.30 Roraty dla dorosłych – zapraszam z lampionami;

– w czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, to ważne święto kościelne. Msze święte o 11.00 – po niej oczekiwanie na GODZINĘ ŁASKI oraz o 17.00. Kolekta w tym dniu na remont katedry opolskiej;

– w sobotę o 9.00 zbiórka dla Ministrantów, o 10.00 spotkanie Marianek;

– są wolne intencje mszalne, można je zapisać w zakrystii.

.

.

 

  1. Za tydzień 11.12, przeżywać będziemy III NIEDZIELĘ ADWENTU:

– Msze święte będą odprawione: w sobotę o 16.30, w niedzielę – jak zawsze. O 9.30 zapraszam na Godzinki, po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta na potrzeby naszej parafii;

– w klasztorze o 16.00 spotkanie dla rodzin w formie warsztatów dla rodziców i dzieci.

.

  1. 4. W klasztorze skupienie adwentowe dla odbędzie się 11 grudnia. Początek spotkania o 00.

 

.

 

  1. Biskup opolski Andrzej Czaja bardzo serdecznie zaprasza wszystkich diecezjan, a szczególnie kapłanów i członków Bractwa św. Józefa do udziału we Mszy św., w czasie której ks. Waldemar Musioł, mianowany przez papieża Franciszka biskupem pomocniczym naszej diecezji, przyjmie święcenia biskupie. Uroczystość odbędzie się w sobotę 10 grudnia br. o godz. 11.00 w kościele seminaryjno-akademickim w OpoluLiturgia będzie transmitowana przez nasze Diecezjalne Radio Doxa oraz Opolski Oddział Telewizji Polskiej – TVP Opole.Jednocześnie Biskup Opolski prosi o modlitwę w intencji Nominata, aby mógł jak najgodniej przyjąć święcenia biskupie, a następnie pełnić swoją posługę.

 

  1. Duszpasterze Bractwa św. Józefa zapraszają na adwentowe spotkanie formacyjne 15 grudnia (czwartek) o godz. 18.00 w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni.

 

  1. Doroczne spotkanie Biskupa Opolskiego z osobami żyjącymi w związkach niesakramentalnych odbędzie się w niedzielę 18 grudnia o godz. 14.00 w kościele pw. św. Sebastiana w Opolu.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (8 zł).