1. Przeżywamy III NIEDZIELĘ ADWENTU – GAUDETE:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu. Po Mszy św. o godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu;

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii;

serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za ofiary na remont kościoła, przed tygodniem na remont zebraliśmy 2690 zł. W sumie na cele remontowe zebrano 109690 zł. Wielkie BÓG ZAPŁAĆ za każdą ofiarę, dzięki której remont instalacji elektrycznej mógł zostać zapłacony;

– w zakrystii można nabywać świece CARITAS – duża 15 zł, mała 7 zł, opłatki – dobrowolna ofiara na rzecz naszego kościoła. Do skarbony pod chórem (gdzie stoi zwyczajnie św. Antoni) można składać adwentową ofiarę na rzecz chorych i starszych parafian, te fundusze dofinansują przedświąteczną pomoc i paczki dla nich.

.                                   

.

.

.

  1. W TYM TYGODNIU:

– nasze dzieci zapraszam na Roraty w poniedziałek, środę i piątek o 17.00;

– we wtorek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;

– w środę wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana;

– w sobotę o 9.00 zbiórka dla Ministrantów, o 10.00 spotkanie Marianek;

– są wolne intencje mszalne, można je zapisać w zakrystii.

.

.

 

  1. Za tydzień 18.12, przeżywać będziemy IV NIEDZIELĘ ADWENTU:

– Msze święte będą odprawione: w sobotę o 16.30, w niedzielę – jak zawsze. O 9.30 zapraszam na Godzinki, po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu;

pół godziny przed wszystkimi Mszami niedzielnymi będzie okazja do spowiedzi świętej, zachęcam, aby skorzystać z niej szybciej. Do spowiedzi zapraszam także wszystkie dzieci i młodzież, rodziców proszę, aby przypominali o tym;

kolekta na potrzeby naszej parafii.

.

 

.

 

  1. Duszpasterze Bractwa św. Józefa zapraszają na adwentowe spotkanie formacyjne 15 grudnia (czwartek) o godz. 18.00 w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni.

 

  1. Doroczne spotkanie Biskupa Opolskiego z osobami żyjącymi w związkach niesakramentalnych odbędzie się w niedzielę 18 grudnia o godz. 14.00 w kościele pw. św. Sebastiana w Opolu.

 

  1. Po pandemicznej przerwie bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które na co dzień pracują poza granicami Polski, do udziału we Mszy św., która odbędzie się w środę 28 grudnia o godz. 11.00 w Sanktuarium św. Józefa w Jemielnicy. Eucharystii przewodniczyć będzie oraz Słowo Boże wygłosi bp Waldemar Musioł.

 

  1. Caritas w Polsce uruchomiło największy w kraju program pomocy humanitarnej dla Ukrainy pod nazwą Rodzina Rodzinie. Biskup opolski Andrzej Czaja zachęca wspólnoty parafialne oraz wszystkich ludzi dobrej woli do udziału w tym programie. Szczegółowe informacje o inicjatywie na www.caritas.pl.

 

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (8 zł).