1. Przeżywamy UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO:

Msze święte o 10.00 i 12.00. Zapraszam wszystkich Parafian i Gości na uroczyste NIESZPORY BOŻONARODZENIOWE o godz. 14.30. Po nich krótka adoracja dla dzieci;

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii;

serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za ofiary, modlitwy i prace na rzecz parafii! Szczególnie dziękuję za wszelką pomoc przedświąteczną: za postawienie choinek, szopki, dekoracje, kwiaty, sprzątanie kościoła. Dziękuję bardzo gorąco za przygotowanie szopki przed wejściem na plebanię. Wszystkim za wyświadczone dobro dla naszego Domu Bożego niech Bóg błogosławi hojnie! Gorące podziękowania także za dary na stół farski.

1. W TYM TYGODNIU:

– trwać będzie OKTAWA NARODZENIA PAŃSKIEGO, która jest jakby jednym świątecznym dniem. Zapraszam na Msze święte;

– jutro II – dzień świąt. Msze w porządku niedzielnym. Na sumie rozesłanie KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH (naszych Marianek), które odwiedzą część parafian z orędziem Bożego Narodzenia i kwestować będą na misje święte;

– we wtorek święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy błogosławieństwo wina;

– w środę święto śś. Młodzianków. O 10.00 Msza święta za dzieci i młodzież naszej parafii. Po niej specjalne błogosławieństwo przez wstawiennictwo śś. Młodzianków, męczenników;

– w piątek święto Świętej Rodziny;

– w sobotę o 16.30 Msza święta na ZAKOŃCZENIE STAREGO ROKU – za zmarłych Parafian. Po niej specjalne nabożeństwo z przeproszeniem, dziękczynieniem i prośbą.

1. Za tydzień przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI:

– Msze święte o 10.00, 12.00 i 16.30;

kolekta na potrzeby naszej parafii;

– tego dnia za udział w śpiewie lub recytacji hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź można zyskać odpust zupełny, dlatego każdą Mszę św. rozpoczniemy tym śpiewem.

1. Jak informuje Kuria Diecezjalna w Opolu: Jeśli sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju nie ulegnie zmianie, odwiedziny duszpasterskie (po dwuletniej przerwie) odbędą się w tradycyjnej formie. Kolędę w naszej parafii rozpoczniemy zatem 2 stycznia.

1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO – wydanie specjalne świąteczne (15 zł).

1. Polecajmy Bogu pochowanego w minionym tygodniu parafianina Franciszka Wrazidło. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…