1. Przeżywamy III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – SŁOWA BOŻEGO:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu. Po sumie Adoracja;

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii;

serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za ofiary, modlitwy i prace na rzecz parafii! Szczególnie kościelnemu Markowi za naprawę zegara na wieży oraz organiście Piotrowi za ufundowanie mikrofonu;

– zakończyły się w naszej parafii odwiedziny kolędowe, serdecznie dziękuję za modlitwę i spotkania w Waszych domach. Wszystkim raz jeszcze życzę w tym roku obfitości Bożych darów. Dziękuję za ofiary kolędowe, które przeznaczam na malowanie naszego kościoła.

.

  1. W TYM TYGODNIU:

– trwa TYDZIEŃ POWSZECHNEJ MODLITWY O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN. Pamiętajmy o tej ważnej intencji;

– Msze święte do końca tygodnia o 6.30, w piątek także od 17.00 Adoracja i spowiedź, potem wieczorna Msza święta;

– w środę święto Nawrócenia św. Pawła i zakończenie Tygodnia Modlitw;

– w czwartek w Kościele przypada 26. Dzień Islamu.

 

  1. Za tydzień przeżywać będziemy IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ i ŚWIATOWY DZIEŃ CHORYCH NA TRĄD:

– Msze święte wg stałego planu. Po SUMIEAdoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta na potrzeby naszej parafii.

.

.

  1. Ks. Daniel Leśniak, przewodnik Pieszej Pielgrzymki Opolskiej na Jasną Górę informuje, że tegoroczna pielgrzymka wyruszy: z Nysy w niedzielę 13 sierpnia; z Opola, Głubczyc i Raciborza w poniedziałek 14 sierpnia, a z Kluczborka we wtorek 15 sierpnia. Na jasnogórski szczyt pątnicy dotrą w sobotę 19 sierpnia.

 

  1. Film dokumentalny Porozmawiajmy o Kościele, zrealizowany przez ks. Marka Lisa z okazji 50-lecia diecezji opolskiej, dostępny jest online na stronie internetowej TVP Opole. Zachęcam do jego obejrzenia.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Od nowego roku tygodnik kosztuje 10 zł. W bieżącym numerze recenzja głośnej książki osobistego sekretarza papieża Benedykta oraz artykuł o kandydatce na ołtarze Helenie Kmieć, polskiej wolontariuszce misyjnej zamordowanej w Boliwii. Jest także MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY w cenie 7 zł.

 

  1. Zachęcam do przekazania 1,5 % podatku dla naszego parafianina Marcina Otlik. W rozliczeniu PIT w rubryce KRS należy wpisać: 0000037904 a rubryce informacje uzupełniające – cel szczegółowy: 9183 Otlik Marcin. Więcej szczegółów na ulotkach.