1. Przeżywamy II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu. O 9.20 śpiewamy Gorzkie żale, po sumieAdoracja Najświętszego Sakramentu, o 14.30 Droga krzyżowa z zaleckami;

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na rzecz Kurii i Seminarium Duchownego w Opolu. Odbywa się także zbiórka na nasz PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY oraz zbiórka do puszekAD GENTES (na misje święte);

– serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszego kościoła! Szczególnie za sprzątanie kościoła i pomoc w przygotowaniu go do Służby Bożej.

.

  1. W TYM TYGODNIU:

– z racji malowania kościoła Msze święte od poniedziałku do soboty rano będą w kaplicy pogrzebowej;

– w piątek wieczorem będą kończyć się prace w kościele, serdecznie proszę o pomoc w przygotowaniu kościoła do ponownego użytku, kto może niech przyjdzie ze sprzętem do sprzątania w sobotę o 8.00 – z góry BÓG ZAPŁAĆ;

– wszystkie Msze święte niedzielne odbędą się w kościele;

– w sobotę o 9.00 zbiórka Ministrantów, o 10.00 Marianek;

– do skarbony przy św. Antonim można składać ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. BÓG ZAPŁAĆ!

.

 

  1. Za tydzień przeżywać będziemy III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU:

– Msze święte wg stałego planu. Przed sumą – Gorzkie żale, po sumie – Adoracja, o 14.30 Droga krzyżowa z zaleckami;

kolekta na potrzeby naszej parafii.

 

  1. Diecezjalne Duszpasterstwo Rolników zaprasza do udziału w rekolekcjach dla rolników w Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni, które odbędą w dniach 7-9 marca 2023 r. Zgłoszenia u ks. dyrektora Łukasza Michalika w Raciborzu-Miedoni (ul. Ratajskiego 8, 47-400 Racibórz, tel. 32 41 51 386 lub 665 379 551; e-mail: Lukasz.Michalik@diecezja.opole.pl).

 

  1. Duszpasterze Bractwa św. Józefa zapraszają na wielkopostne spotkanie formacyjne w Raciborzu – Markowicach 16 marca o godz. 18.00.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł)

 

  1. Zapraszam na pielgrzymkę wielkopostną do Barda (sanktuarium MB Strażniczki Wiary Świętej), Wambierzyc (sanktuarium MB Królowej Rodzin) i Kudowy (kaplica czaszek) w dniu 18 marca (sobota). Wyjazd o 6.30, koszt – w zależności od ilości uczestników 80/90 zł. Zapisy do końca tygodnia w zakrystii (musi się zebrać grupa 40 osób).

 

  1. Przypomnienia na WIELKI POST:

– w Środę Popielcową rozpoczął się czas przystępowania do sakramentu pokuty i Komunii Świętej wielkanocnej;

– przykazanie kościelne zobowiązuje wiernych do powstrzymania się od udziału w zabawach w okresie Wielkiego Postu;

– za udział w nabożeństwach Gorzkich żali i Drogi krzyżowej zyskać można odpust zupełny;

– w każdy piątek tego czasu za odmówienie po Komunii Św. modlitwy Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu zyskać można odpust zupełny.

 

  1. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE: Kamil Swoboda, Racibórz – Studzienna i Patrycja Trompeta, Racibórz – Płonia (zap. I)

 

  1. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzielnicy Studzienna informuje, że w dniu 19.03.2023r (niedziela) o godz. 11:00 w salce przy plebani odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze członków Stowarzyszenia.