1. Przeżywamy IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ – DOBREGO PASTERZA, która rozpoczyna 60. TYDZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA:

– Msze święte wg stałego planu. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii;

– po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończenie nabożeństwem majowym;

– serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszego kościoła!

– dziękuję ks. doktorowi Tomaszowi Gajdzie, duszpasterzowi rodzin rejonu Nyskiego, za obecność i głoszone Słowo Boże.

  1. W TYM TYGODNIU:

– w poniedziałek rozpocznie się Maryjny miesiąc maj – zapraszam na nabożeństwa ku czci Matki Najświętszej;

– w środę uroczystość NMP Królowej Polski;

– przypadną I – czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszam na adoracje i nabożeństwa związane z tymi dniami;

– w sobotę o godz. 9.00 zbiórka dla ministrantów, o 10.00 w salce katecheza dla dzieci I – komunijnych. W kościele seminaryjnym w Opolu będą udzielane święcenia diakonatu (godz. 10.00).

 

  1. Za tydzień przeżywać będziemy V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ:

– Msze święte jak zawsze, po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta przeznaczona na Kurię i Seminarium Duchowne. Odbędzie się także zbiórka na nasz PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY, w całości przeznaczony na spłatę za malowanie kościoła;

– Parafialny Zespół CARITAS przygotuje domowe ciasta, które będzie można nabywać po Mszach. Dochód zasili zadania pomocowe realizowane przez CARITAS.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł). W zakrystii są do nabycia książeczki DROGA DO NIEBA ze zwykłym i wielkim drukiem w cenie 50 zł.

 

  1. Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Opolu we współpracy z Biurem Usług Turystycznych i Rehabilitacyjnych ALF organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej z udziałem biskupa Waldemara Musioła. Pielgrzymka odbędzie się w terminie od 6 do 12 listopada 2023 r. Wspólny wyjazd zaplanowano spod opolskiej katedry, a wylot z Krakowa. W programie między innymi: Jafa, Hajfa, Tyberiada, Kana Galilejska, Nazaret, Góra Tabor, Kafarnaum, Betlejem, Ein Karem, Jerycho, Góra Oliwna, Jerozolima, Góra Syjon. Cena: 4 520 zł i 170 USD. Szczegółowe informacje oraz zapisy (do 31 maja). Telefon: 77 44 32 130.

 

  1. Biskup Opolski serdecznie zaprasza rodziny całej diecezji do udziału w Diecezjalnym Święcie Rodziny, które odbędzie się w poniedziałek 1 maja w Jemielnicy. Centralnym punktem Święta będzie Eucharystia sprawowana o godz. 11.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy, poprzedzona procesją z kościoła Wszystkich Świętych. O godz. 14.30 odprawione zostanie nabożeństwo majowe i do św. Józefa. Święto będzie połączone z Jarmarkiem Cysterskim, który zaoferuje bogatą gastronomię i liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

  1. We wtorek 23 maja parafialny CARITAS i Stowarzyszenie STUDZIENNA organizują pielgrzymkę na Górę Świętej Anny – szczególnie dla starszych. Koszt: 20 zł (dofinansowany ze stowarzyszenia). Zapisy i wpłaty w zakrystii.