1. Przeżywamy V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ:

– Msze święte wg stałego planu. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Kurię i Seminarium Duchowne. Odbywa się zbiórka na nasz PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY, przeznaczony na spłatę malowania kościoła;

– po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończenie nabożeństwem majowym;

– serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszego kościoła!

– dziękuję serdecznie za ofiary na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele;

– można dziś nabywać domowe ciasta – dochód na parafialny CARITAS.

.

  1. W TYM TYGODNIU:

– w poniedziałek uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski;

– w środę Msza szkolna;

– w piątek przypadnie 88. rocznica konsekracji naszego kościoła parafialnego, tzw. KIERMASZ. Zapraszam w tym dniu na uroczystą Mszę świętą za wszystkich Parafian. Przewodniczyć jej będzie i kazanie wygłosi ks. Zbigniew;

– w sobotę o godz. 9.00 zbiórka dla ministrantów, o 10.00 w salce katecheza dla dzieci I – komunijnych. W tym dniu przypada pierwszy w tym roku DZIEŃ FATIMSKI: od 17.00 adoracja i spowiedź, o 18.00 Msza święta, m.in. Fatimska – zbiorowa, po niej różaniec i procesja. W tym roku kazania w ramach REKOLEKCJI FATIMSKICH będzie wygłaszał o. Ignacy Wojciech Szczytowski OFM. Wyjątkowo nie będzie Mszy o 16.30!!!

 

  1. Za tydzień przeżywać będziemy VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ:

– Msze święte jak zawsze, po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Po Mszach wyznaczona zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej.

.

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł). W zakrystii są do nabycia książeczki DROGA DO NIEBA z wielkim drukiem w cenie 50 zł.

 

  1. Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Opolu we współpracy z Biurem Usług Turystycznych i Rehabilitacyjnych ALF organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej z udziałem biskupa Waldemara Musioła. Pielgrzymka odbędzie się w terminie od 6 do 12 listopada 2023 r. Wspólny wyjazd zaplanowano spod opolskiej katedry, a wylot z Krakowa. Cena: 4 520 zł i 170 USD. Szczegółowe informacje oraz zapisy (do 31 maja). Telefon: 77 44 32 130.

 

  1. We wtorek 23 maja parafialny CARITAS i Stowarzyszenie STUDZIENNA organizują pielgrzymkę na Górę Świętej Anny – szczególnie dla starszych. Koszt: 20 zł (dofinansowany ze stowarzyszenia). Zapisy i wpłaty w zakrystii.