1. Przeżywamy VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ:

– Msze święte wg stałego planu. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej parafii. Po Mszach zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej;

– po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończenie nabożeństwem majowym;

– serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszego kościoła! Szczególnie na ofiary składane na kwiaty do naszego kościoła oraz za wsparcie PARAFIALNEGO FUDNUSZU REMONTOWEGO. Przed tygodniem zebrano 9010 zł i 50 €, na konto i ofiary przekazane wyniosły przez ostatni miesiąc 6000 zł. Do spłaty pozostaje 25 tys.

– składam podziękowanie tym Rodzicom dzieci komunijnych, którzy pracowali przy naszym kościele, serdeczne dzięki za wkład Waszej pracy.

.

  1. W TYM TYGODNIU:

– w poniedziałek, wtorek i środę przypadają DNI KRZYŻOWE. Zapraszam na nabożeństwa i procesje z modlitwą o urodzaje;

– w środę Msza szkolna;

– od piątkuNowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego;

– w sobotę o godz. 9.00 zbiórka dla ministrantów.

.

 

  1. Za tydzień przeżywać będziemy uroczystość WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO:

– w naszej parafii uroczystość I – Komunii Świętej, przystąpi 18 dzieci;

– Msze święte: w sobotę o 16.30, niedziela: 7.30; 9.30. O 11.00 uroczystość komunijna. O 15.30 nabożeństwo majowe dla dzieci;

kolekta przeznaczona na potrzeby naszej parafii

.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł). W zakrystii są do nabycia książeczki DROGA DO NIEBA z wielkim drukiem w cenie 50 zł.

 

  1. Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Opolu we współpracy z Biurem Usług Turystycznych i Rehabilitacyjnych ALF organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej z udziałem biskupa Waldemara Musioła. Pielgrzymka odbędzie się w terminie od 6 do 12 listopada 2023 r. Wspólny wyjazd zaplanowano spod opolskiej katedry, a wylot z Krakowa. W programie między innymi: Jafa, Hajfa, Tyberiada, Kana Galilejska, Nazaret, Góra Tabor, Kafarnaum, Betlejem, Ein Karem, Jerycho, Góra Oliwna, Jerozolima, Góra Syjon. Cena: 4 520 zł i 170 USD. Szczegółowe informacje oraz zapisy (do 31 maja). Telefon: 77 44 32 130.

 

  1. We wtorek 23 maja parafialny CARITAS i Stowarzyszenie STUDZIENNA organizują pielgrzymkę na Górę Świętej Anny – szczególnie dla starszych. Koszt: 20 zł (dofinansowany ze stowarzyszenia). Zapisy i wpłaty w zakrystii.