1. Przeżywamy uroczystość ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu, po SUMIE adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej parafii;

– składam wielkie BÓG ZAPŁAĆ za wszelką pomoc i ofiary na rzecz kościoła i parafii! Szczególnie dziękuję Panom za montaż elektrycznego otwierania kolejnego okna, Paniom za środowe plewienie, p. Józefowi za liczne prace; za ofiary na kwiaty do dekoracji ołtarzy w kościele!

.

  1. W TYM TYGODNIU:

– w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Rozpocznie się w liturgii kościoła okres zwykły;

– w środę o 18.00 Msza szkolna;

– w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

– przypadną I – czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszam na Msze święte i adoracje;

– w sobotę o godz. 9.00 zbiórka dla ministrantów.

.

  1. Za tydzień przeżywać będziemy uroczystość TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ:

– Msze święte wg stałego planu;

kolekta przeznaczona na Kurię i Seminarium Duchowne. Odbędzie się zbiórka na nasz PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY, przeznaczony na spłatę należności za malowanie świątyni.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł). W numerze m.in. odpowiedź na pytanie o znaczenie słów z Koronki – Ofiaruję Ci… W zakrystii są do nabycia książeczki DROGA DO NIEBA z wielkim i małym drukiem w cenie 50 zł.

 

  1. Tegoroczne BOŻE CIAŁO będziemy przeżywać 8 czerwca. Już dziś proszę o przygotowanie ołtarzy. Procesja przejdzie ulicami: Bogumińską, Hulczyńską, Bojanowską, Floriana i z powrotem do kościoła.

 

  1. 6. Najbliższe spotkanie BRACTWA ŚW. JÓZEFA dla rejonu Racibórz odbędzie się 5 czerwca (poniedziałek) o godz. 00 w parafii Świętej Rodziny w Samborowicach.

 

  1. Diecezjalny duszpasterz rolników zaprasza na Msze św. z okazji dnia modlitw o błogosławieństwo Boże i dobre urodzaje, który przypada w poniedziałek 29 maja br. Eucharystie będą sprawowane w następujących miejscowościach: Kamień Śl. – godz. 10.00 (rejon opolski); Gościęcin – Bryksy, godz. 10.00 (rejon kędzierzyńsko-kozielski); Olesno, św. Anna, godz. 10.00 (rejon kluczborski); Szwedzka Górka, godz. 11.00 (rejon nyski); Pietrowice Wielkie, Święty Krzyż, godz. 15.00 (rejon raciborski).

 

  1. W sobotę 3 czerwca br. w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu odbędzie się Powołaniowy Dzień Skupienia, któremu towarzyszy hasło: „Oto jestem: przecież mnie wołałeś” (1 Sm 3,5). Zaproszenie jest skierowane do mężczyzn w wieku 18 – 35 lat, którzy już poważnie zastanawiają się nad wstąpieniem do seminarium duchownego.

 

  1. Spotkanie członków DFK odbędzie 31 maja (w środę) o 15.00 w salce na plebanii.

 

  1. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Karolina Bedrunka, Racibórz – Studzienna i Mario Obajtek, Wronin (zap. I)