1. Przeżywamy uroczystość TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu, po SUMIE adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta dzisiejsza Kurię i Seminarium Duchowne. Odbywa się zbiórka na nasz PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY, przeznaczony na spłatę należności za malowanie świątyni;

– składam wielkie BÓG ZAPŁAĆ za wszelką pomoc i ofiary na rzecz kościoła i parafii! Szczególnie dziękuję Panom za montaż elektrycznego otwierania reszty okien, za ofiary na kwiaty do dekoracji ołtarzy w kościele!

.

  1. W TYM TYGODNIU:

– w poniedziałek wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika;

– w środę nie będzie Mszy szkolnej;

– w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało) – święto nakazane. Msze święte będą: w środę o 18.00 (wigilijna) a w dniu świątecznym o 6.30, 8.00 (z procesją) i 10.30. Zapraszam do licznego udziału w procesji, proszę o obecność Dzieci przedszkolne i szkolne – do sypania kwiatów, Dzieci komunijne w strojach. Chciejmy w naszych domach wywiesić emblematy religijne na znak świadectwa. Kolekta w tym dniu na potrzeby naszej parafii;

– w piątek o 17.30 nabożeństwo i procesja w ramach oktawy, w sobotę po Mszy porannej;

– w sobotę o godz. 9.00 zbiórka dla ministrantów.

.

  1. Za tydzień przeżywać będziemy uroczystość X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

– Msze święte wg stałego planu;

kolekta przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł). W zakrystii są do nabycia książeczki DROGA DO NIEBA z wielkim i małym drukiem w cenie 50 zł.

 

 

  1. 5. Najbliższe spotkanie BRACTWA ŚW. JÓZEFA dla rejonu Racibórz odbędzie się 5 czerwca (poniedziałek) o godz. 00 w parafii Świętej Rodziny w Samborowicach.

 

  1. Biskup Opolski zaprasza wszystkich diecezjan, a zwłaszcza rodziców z dziećmi i młodzieżą, na wspólną modlitwę uwielbienia i dziękczynienia w ramach Koncertu Uwielbienia, który odbędzie się w wieczór uroczystości Bożego Ciała, 8 czerwca, w  Grocie Lurdzkiej na Górze Świętej Anny. Rozpoczęcie spotkania o godz. 19.00.

 

  1. Diecezjalna Pielgrzymka Chorych i Osób Niepełnosprawnych na Górę Świętej Anny odbędzie się w sobotę 10 czerwca br. Program jest następujący: 9.30 modlitwa różańcowa i okazja do spowiedzi; 10.00 Msza św. pod przewodnictwem biskupa Waldemara Musioła; przerwa; 12.15 nabożeństwo czerwcowe z błogosławieństwem lurdzkim.

 

  1. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Karolina Bedrunka, Racibórz – Studzienna i Mario Obajtek, Wronin (zap. II)