1. Przeżywamy X NIEDZIELĘ ZWYKŁA:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu, po SUMIE adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii ;

– składam wielkie BÓG ZAPŁAĆ za wszelką pomoc i ofiary na rzecz kościoła i parafii! Szczególnie dziękuję za ofiary na PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY, przed tygodniem zebrano 4640 zł i 100 €, na konto bądź na moje ręce zebrało się 3200 zł. Do spłaty pozostaje nieco ponad 15 tys. zł. Jednocześnie informuję, iż w naszej zbiórce do tej pory wzięło udział 220 rodzin;

Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele oraz za ofiary składane na ręce kościelnych na fundusz zakrystii;

– raz jeszcze dziękuję wszystkim za wkład w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała!

1. W TYM TYGODNIU:

– we wtorek kolejny DZIEŃ FATIMSKI. Od 17.00 adoracja, o 18.00 Msza święta, m.in. zbiorowa za żyjących i zmarłych – intencje można składać przed Mszą. Po Mszy różaniec fatimski – zachęcam do prowadzenia modlitwy w językach, można zgłaszać się w zakrystii. Tego dnia o. Ignacy poświęci nowy obraz św. Antoniego;

– w środę Msza szkolna;

– w czwartek po ostatniej procesji w ramach oktawy nastąpi poświęcenie ziół i kwiatów;

– w piątek uroczystość Serca Bożego, w sobotę Niepokalanego Serca NMP.

1. Za tydzień przeżywać będziemy uroczystość XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

– Msze święte wg stałego planu;

kolekta przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Odbędzie się wyznaczona zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu;

– gościć będziemy nowo wyświęconego kapłana – ks. Marcina Zalewskiego. Wygłosi Słowo Boże i będzie udzielał jakże cennego błogosławieństwa prymicyjnego. Z bólem należy stwierdzić, iż nowo wyświęcony ksiądz będzie odtąd rzadkością (za rok w naszej diecezji zostanie wyświęcony tylko jeden), tym bardziej zachęcam do skorzystania z łaski tego błogosławieństwa.

1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł). W zakrystii są do nabycia książeczki DROGA DO NIEBA z wielkim i małym drukiem w cenie 50 zł.

1. 5. 17 czerwca br. na Górze Świętej Anny odbędzie się spotkanie rodziców modlących się na różańcu za swoje dzieci. W programie: 30 konferencja, 10.00 modlitwa różańcowa, 11.00 Msza św. (w bazylice). Gościem spotkania będzie o. Roman Celary OFM.

1. 6. 21 czerwca br. mija 40 lat od pobytu papieża Jana Pawła II na Górze Świętej Anny. W związku z tą rocznicą, Ojcowie Franciszkanie zapraszają w niedzielę 18 czerwca o godz. 30 do Groty Lurdzkiej na Mszę św. jubileuszową, a o godz. 14.00 na uroczyste Nieszpory Papieskie.

1. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Karolina Bedrunka, Racibórz – Studzienna i Mario Obajtek, Wronin (zap. III)