1. Przeżywamy XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁA:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu, po SUMIE adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii;

– składam wielkie BÓG ZAPŁAĆ za wszelką pomoc i ofiary na rzecz kościoła i parafii! Zwłaszcza za złożoną ofiarę na PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY: 3600 zł;

Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele oraz za ofiary składane na ręce kościelnych na fundusz zakrystii.

.

  1. W TYM TYGODNIU:

– w czwartek przypada DZIEŃ FATIMSKI. Od 17.00 Adoracja Najśw. Sakramentu, następnie Msza, m.in. fatimska – zbiorowa. Po Mszy różaniec w językach – zapraszam chętnych do prowadzenia modlitwy, proszę o zgłoszenie się w zakrystii.

.

.

  1. Za tydzień przeżywać będziemy XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

– Msze święte wg stałego planu;

kolekta przeznaczona na potrzeby naszej parafii;

– po Mszach odbędzie się błogosławieństwo pojazdów – ku czci św. Krzysztofa. Z tej okazji będzie również mieć miejsce zbiórka do puszek – na pojazdy dla misjonarzy.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł). W zakrystii są do nabycia książeczki DROGA DO NIEBA z wielkim i małym drukiem w cenie 50 zł.
  2. Trwają zapisy na wycieczki dla dzieci i młodzieży w ramach akcji LATO W STUDZIENNEJ. Szczegóły i zapisy w Bukiet i Kawa w godzinach pracy (z numerem PESEL). Zapisy do wyczerpania wolnych miejsc.
  3. 27 lipca o 13.00 odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego – wspierająca misje. Sprzęt będzie można w tej godzinie przywieźć na parking.
  4. 6 sierpnia br. na Górze św. Anny odbędzie się 21. Międzynarodowa Pielgrzymka Motocyklistów. Jej centralnym punktem będzie Msza św. sprawowana o godz. 11.30 w Grocie Lurdzkiej pod przewodnictwem biskupa Waldemara.
  5. Biskup opolski Andrzej Czaja zaprasza do udziału w 47. Pieszej Pielgrzymce Opolskiej na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 13-19 sierpnia 2023 r. Tegorocznej pielgrzymce przyświeca hasło: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Z Nysy pielgrzymka wyruszy w niedzielę 13 sierpnia, z Głubczyc, Raciborza i Opola w poniedziałek 14 sierpnia, zaś z Kluczborka – we wtorek 15 sierpnia. Pielgrzymkę zakończy Msza św. na Jasnej Górze w sobotę 19 sierpnia o godz. 11.00. Więcej informacji oraz zapisy w parafiach, a zwłaszcza u przewodników grup. Od poniedziałku 10 lipca zapisy będą możliwe także za pośrednictwem strony internetowej www.pielgrzymka-opolska.pl.
  6. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Marek Świtała, Racibórz i Karolina Sopyła, Racibórz – Studzienna (zap. II)

Jarosław Drzeniek, Wodzisław Śl. i Kinga Janik, Racibórz – Studzienna (zap. II)