1. Przeżywamy XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁA:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu, po SUMIE adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii;

– składam wielkie BÓG ZAPŁAĆ za wszelką pomoc i ofiary na rzecz kościoła i parafii;

Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele oraz za ofiary składane na ręce kościelnych na fundusz zakrystii.

.

  1. W TYM TYGODNIU:

– w środę uroczystość św. Anny, matki NMP, głównej patronki naszej diecezji. O 18.00 Msza św. przez Jej wstawiennictwo w int. wszystkich Wdów naszej parafii (przy bocznym ołtarzu św. Anny). Pół godziny wcześniej zapraszam na różaniec w int. zmarłych mężów;

– w czwartek o 13.00 na parkingu przy kościele odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Prowadzi ją fundacja Green Office Ecologic a pozyskane  środki wspierają misje święte;

– są wolne intencje mszalne – można je zamówić w zakrystii.

.

  1. Za tydzień przeżywać będziemy XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

– Msze święte wg stałego planu;

kolekta przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł). W zakrystii są do nabycia książeczki DROGA DO NIEBA z wielkim i małym drukiem w cenie 50 zł.

 

  1. Doroczne rekolekcje i pielgrzymka osób niesłyszących odbędą się w dniach 3-6 sierpnia 2023 r. na Górze Świętej Anny. Zgłoszenia przyjmuje s. Monika Polok SSpS (tel. 665 944 950 lub m.polok@gazeta.pl).

 

  1. 6 sierpnia br. na Górze św. Anny odbędzie się 21. Międzynarodowa Pielgrzymka Motocyklistów. Jej centralnym punktem będzie Msza św. sprawowana o godz. 11.30 w Grocie Lurdzkiej pod przewodnictwem biskupa Waldemara Musioła.
  2. W dniach 14 – 19 sierpnia odbywa się 47. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Zapisy w parafiach miejskich.
  3. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Michael Psota, Racibórz – Studzienna i Karolina Niestrój, Racibórz – Brzezie (zap. I)