1. Przeżywamy XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁA:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu, po SUMIE adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta dzisiejsza na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego, odbywa się zbiórka na PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY;

– składam wielkie BÓG ZAPŁAĆ za wszelką pomoc i ofiary na rzecz kościoła i parafii;

Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele oraz za ofiary składane na ręce kościelnych na fundusz zakrystii.

  1. W TYM TYGODNIU:

– w dzisiejszą niedzielę można uzyskać odpust PORCJUNKULI. Warunki: spowiedź i Komunia święta, nawiedzenie kościoła, modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga, modlitwa w int. Ojca Świętego, wykluczenie przywiązania do grzechu;

  1. Za tydzień przeżywać będziemy XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ oraz DZIEŃ FATIMSKI:

– Msze święte wg stałego planu. Po sumie odprawimy RÓŻANIEC FATIMSKI z procesją wokół kościoła. Na każdej Mszy świętej kazania wygłosi o. Ignacy Szczytowski OFM, który prowadzi nasze rekolekcje fatimskie;

kolekta przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł). W zakrystii są do nabycia książeczki DROGA DO NIEBA z wielkim i małym drukiem w cenie 50 zł.

 

  1. W imieniu Ojców Franciszkanów z Góry św. Anny serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznych Wielkich Odpustach Kalwaryjskich, które będą miały miejsce: 10-13 sierpnia (ku czci Wniebowzięcia NMP), 24-27 sierpnia (ku czci Aniołów Stróżów), 13-17 września (ku czci Krzyża Świętego).

 

  1. Diecezjalny duszpasterz trzeźwości, ks. Marcin Marsollek serdecznie zaprasza diecezjalne czuwanie trzeźwościowe, które odbędzie się w sobotę 12 sierpnia br. w parafii Ducha Świętego w Opolu-Winowie. Czuwanie rozpocznie Eucharystia o godz. 18.30, a po niej odbędzie się (do godz. 21.00) adoracja Najświętszego Sakramentu z prośbą o dar trzeźwego życia.
  2. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Michael Psota, Racibórz – Studzienna i Karolina Niestrój, Racibórz – Brzezie (zap. III)