1. Przeżywamy XXI NIEDZIELĘ ZWYKŁA:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu, po SUMIE adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii;

Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do dekoracji ołtarzy w naszym kościele oraz za ofiary składane na ręce kościelnych na fundusz zakrystii.

  1. W TYM TYGODNIU:

– w poniedziałek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

– od 7.00 w poniedziałek sprzątanie wokół naszego kościoła, zapraszam do pomocy;

– we wtorek wyruszy nasza parafialna pielgrzymka do sanktuarium MB Raciborskiej. Rozpoczęcie w naszym kościele o 17.00. Zachęcam, tych którzy nie mogą pójść pieszo, aby dojechali do sanktuarium na Mszę w naszej intencji o 18.00;

– przypadną pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek Msza zbiorowa za żyjących i zmarłych – intencje można składać przed Mszą. W sobotę od 7.00 praktyki I – sobotnie;

– w sobotę od 16.00 zapraszam dzieci i młodzież na spowiedź świętą przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

  1. Za tydzień przeżywać będziemy XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ i nasze parafialne DOŻYNKI:

– Msze święte wg stałego planu. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta przeznaczona na budujący się kościół św. Jana Pawła II w Opolu (nasz dekanat w tym roku ma patronat nad tą budową, każda parafia jest zobowiązana do przekazania kolekty na ten cel). Gościć będziemy ojca Oblata, który wygłosi Słowo Boże i opowie o budowie nowego kościoła;

– zbiórka na PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY będzie przesunięta na drugą niedzielę września.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł). W zakrystii są do nabycia książeczki DROGA DO NIEBA z małym drukiem w cenie 50 zł.

 

  1. W imieniu Ojców Franciszkanów z Góry św. Anny serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznych Wielkich Odpustach Kalwaryjskich, które będą miały miejsce 13-17 września (ku czci Krzyża Świętego).

 

 

  1. W klasztorze Annuntiata 31 sierpnia (czwartek) odbędzie się MISYJNY DZIEŃ CHORYCH. Początek o godz. 9.00, zakończenie o 13.00.Celem spotkania jest modlitwa osób starszych i chorych i ukazanie ich roli w życiu kościoła misyjnego.

 

 

  1. W dniach 2-3 września na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników, zwieńczona sumą dożynkową z błogosławieństwem wieńców żniwnych, w niedzielę 3 września o godz. 11.00.
  2. W sobotę 2 września br. w Sanktuarium na Górze św. Anny odbędzie się Pielgrzymka Kobiet. W programie: 9.30 przywitanie i konferencja, 10.30 różaniec w intencji kobiet, 11.00 Msza św. w intencji kobiet, 12.00 przerwa obiadowa, 14.00 nabożeństwo do św. Michała Archanioła. Gościem spotkania będą siostry Michalitki ze wspólnoty Mi-ka-EL.

 

  1. Franciszkanie z Góry św. Anny zapraszają w niedzielę 3 września br. do wspólnego dziękczynienia św. Annie za uproszenie daru potomstwa. O 11.30 Msza św. dziękczynna w Grocie Lourdzkiej, a po niej błogosławieństwo rodzin. W razie niesprzyjającej pogody Msza św. zostanie przeniesiona do bazyliki. O 14.00 zaplanowano nabożeństwo do św. Anny w bazylice kończące spotkanie.