1. Przeżywamy XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu, po SUMIE adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Odbywa się zbiórka do puszek na WYDZIAŁ TEOLOGICZNY W OPOLU;

– składam serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii! Szczególnie: rodzinom za ofiary na kwiaty na nasze ołtarze, za wsparcie funduszu zakrystii i zespołu CARITAS (św. Antoni). Dziękuję gorąco Parafialnemu Zespołowi CARITAS za zorganizowanie odpustowego spotkania dla seniorów.

 

  1. W TYM TYGODNIU:

– w środę o 18.00 Msza szkolna – zapraszam dzieci i młodzież;

– w sobotę o 9.00 zbiórka dla ministrantów, o 10.30 dla Marianek;

– są wolne intencje mszalne, zamówić je można w zakrystii.

.

 

  1. Za tydzień przeżywać będziemy XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

– Msze święte wg stałego planu. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu. O 14.30 zapraszam na pierwsze październikowe NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE z poświęceniem różańców;

kolekta przeznaczona zostanie na Kurię i Seminarium Duchowne. Odbędzie się zbiórka na PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY, z przeznaczeniem na remont zakrystii.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł). W zakrystii są do nabycia książeczki DROGA DO NIEBA z małym drukiem w cenie 50 zł.

 

  1. 14 października w sobotę zapraszam na pielgrzymkę parafialną do Piekar Śląskich (sanktuarium MB Sprawiedliwości i Miłości Społecznej) oraz kościoła mariackiego w Bytomiu (jeden z najstarszych kościołów Śląska z 1231 roku, gdzie odbiera cześć obraz MB Bytomskiej) oraz innych okolicznych miejsc. Zapisy w zakrystii, koszt ok. 80 zł.

 

 

 

  1. Rejonowe spotkanie BRACTWA ŚW. JÓZEFA odbywać się będzie w kościele NSPJ w Raciborzu, 4 października o 17.15.

 

  1. Zespół „Iskra Bożego Miłosierdzia zaprasza do włączenia się w inicjatywę modlitewną Międzynarodowa Koronka na ulicach miast świata. Organizatorzy proponują, aby w czwartek 28 września br. o godz. 15.00 w dowolnym miejscu (na ulicy, przed domem, biurem, fabryką, szkołą) odmówić samemu lub w grupie Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji: Kościoła, sprawujących władzę, pokoju w Ukrainie i na świecie.

 

  1. 1 października br. o godz. 15.00 w kościele pw. Krzyża Świętego w Pietrowicach Wielkich odbędzie się nabożeństwo różańcowe sprawowane jako dziękczynienie za szczęśliwy sezon motocyklowy. Zbiórka uczestników o godz. 14.15 w Raciborzu, przy ulicy Mariańskiej 2A (Cukiernia Malcharczyk), a następnie przejazd do Pietrowic.

 

  1. Duszpasterstwo misyjne diecezji opolskiej zaprasza na jesienne spotkanie misyjne – 7 października w parafii NSPJ w Raciborzu. Początek o godz. 10.00, zakończenie ok. 13.30.