1. Przeżywamy NIEDZIELĘ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – ostatnią niedzielę roku kościelnego:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu, po SUMIE adoracja Najświętszego Sakramentu. Za odmówienie Aktu poświęcenia Jezusowi Chrystusowi Królowi zyskujemy odpust zupełny;

kolekta dzisiejsza przeznaczona jest potrzeby naszej parafii;

– składam serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii. Szczególnie dziękuję za przeprowadzoną wczoraj zbiórkę złomu;

– dzieci zapraszam po odbiór obrazków, są jeszcze książeczki – można zabrać w zakrystii.

1. W TYM TYGODNIU:

– w środę o 18.00 Msza szkolna – zapraszam dzieci i młodzież;

– przypadnie I piątek miesiąca. Zapraszam na nabożeństwo wynagradzające o 17.30 i Mszę wieczorną sprawowaną jako zbiorowa – intencje można przynosić do zakrystii;

– w sobotę od 7.00 praktyki I – sobotnie. O 9.00 zbiórka ministrantów, o 10.30 spotkanie Marianek.

1. Za tydzień przeżywać będziemy I NIEDZIELĘ ADWENTU:

– Msze święte wg stałego planu. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta przeznaczona zostanie na Kurię i Seminarium Duchowne. Odbędzie się zbiórka na nasz PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY;

– w czasie Mszy świętych poświęcenie wieńców adwentowych, świec, lampionów i opłatków wigilijnych;

– w naszej parafii rozpoczniemy krótkie REKOLEKCJE ADWENTOWE, które potrwają do wtorku. Już dziś serdecznie zapraszam do udziału i poświęcenia czasu na początku świętego czasu Adwentu dla Pana Boga.

1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł). W zakrystii są do nabycia kalendarze diecezjalny lub misyjny w cenie 10 zł.

1. Parafialny Zespół CARITAS przygotuje karki bożonarodzeniowe i wieńce adwentowe. Będą do nabycia od przyszłej niedzieli. Koszt wieńca to 65 zł. Kto chce mieć pewność, że nie zabraknie mu wieńca można zapisywać się na listę chętnych w zakrystii lub u Pań z Caritasu.

1. Adwentowe dni skupienia w klasztorze Annuntiata odbędą się: 3.12 – kobiety, 17.12 – mężczyźni. Początek o 9.00, w programie spowiedź, Msza św., nabożeństwo i posiłek. Poprowadzi je ks. Artur Juzwa.

1. 14 grudnia (czwartek) o godz. 18.00 w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni odbędzie się adwentowe spotkanie BRACTWA ŚW. JÓZEFA.

1. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Ławka organizuje wyjazd dla młodzieży (od 18 do 30 roku życia) na Europejskie Spotkanie Młodych w Lublanie (stolicy Słowenii), które odbędzie się w dniach od 28 grudnia 2023 r. do 1 stycznia 2024 r. Spotkanie młodych organizuje Wspólnota Taize. Koszt wyjazdu uzależniony jest od ilości uczestników; maksymalny koszt wyniesie 570 zł + 80 €. Przy większej liczbie uczestników koszt będzie wynosił 380 zł i 80 €. Więcej informacji i zapisy (od 14 do 27 listopada br.) na stronie internetowej www.lawka.org.

1. Zmarła śp. Stefania Figura, lat 85, zam. ul. Kręta. Pogrzeb we wtorek: 9.20 – pożegnanie w kaplicy, 10.00 – Msza pogrzebowa. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…