1. Przeżywamy I NIEDZIELĘ ADWENTU:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu, po SUMIE adoracja Najświętszego Sakramentu;

– witam w naszej parafii ks. Łukasza Libowskiego, dyrektora diecezjalnego radia DOXA, który do wtorku będzie prowadził nasze krótkie rekolekcje adwentowe. Zachęcam wszystkich do skorzystania z tej okazji ożywienia wiary i poświęcenia czasu dla Boga;

kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Kurię i Seminarium w Opolu, odbywa się zbiórka na nasz PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY. Ze zbiórki złomu uzyskaliśmy 1728 zł, raz jeszcze dziękuję;

– składam serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii;

– dzieci zapraszam po odbiór obrazków pod ołtarz św. Anny.

1. W TYM TYGODNIU:

– dzieci i młodzież zapraszam na RORATY z kazaniami w poniedziałek i środę o 17.00, w sobotę o 8.00;

– Msze z naukami rekolekcyjnymi w poniedziałek i wtorek o 9.00 i 18.00. W poniedziałek o 18.45 konferencja rekolekcyjna o naszej mozaice. We wtorek w czasie Mszy świętych kolekta do dyspozycji rekolekcjonisty;

– Roraty dla dorosłych w czwartek rano;

– w piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zachęcam do udziału we Mszach świętych o 12.00 – w tzw. Godzinie łaski oraz o 18.00 – w int. Marianek. Kolekta w tym dniu na remont katedry opolskiej.

1. Za tydzień przeżywać będziemy II NIEDZIELĘ ADWENTU – DZIEŃ POMOCY DUCHOWEJ I MATERIALNEJ KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE:

– Msze święte wg stałego planu. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta przeznaczona zostanie na koszty ogrzewania dla naszego kościoła;

Po Mszach św. zbiórka do puszek jako pomoc Kościołowi na Wschodzie.

1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł), w numerze cykl adwentowy, w któremu patronuje św. Franciszek. W zakrystii są do nabycia kalendarze diecezjalny lub misyjny w cenie 10 zł. Zachęcam także do nabycia nowego dwumiesięcznika GOŚĆ NIEDZIELNY – HISTORIA KOŚCIOŁA w cenie 12 zł. W pierwszym numerze o historycznych dowodach istnienia Jezusa Chrystusa, czym są Apokryfy – czyli pisma, które nie weszły do kanonu biblijnego i wiele innych. Zachęcam do lektury i troski o rozwój swojej wiary i wiedzy o niej.

1. W zakrystii są do nabycia poświęcone świece CARITAS – duża 15 zł, mała – 8 zł, opłatki (w zestawie 3 duże i 2 małe)ofiara dowolna na cele parafialne oraz przyszły książeczki z dużym drukiem – 50 zł.

1. Adwentowe dni skupienia w klasztorze Annuntiata odbędą się: 3.12 – kobiety, 17.12 – mężczyźni. Początek o 9.00, w programie spowiedź, Msza św., nabożeństwo i posiłek. Poprowadzi je ks. Artur Juzwa.

1. 14 grudnia (czwartek) o godz. 18.00 w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni odbędzie się adwentowe spotkanie BRACTWA ŚW. JÓZEFA.

1. Pomódlmy się za zmarłego w ostatnim tygodniu Józefa Musioł, l. 86, zam. ul. Urbana. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…