1. Przeżywamy III NIEDZIELĘ ADWENTU – RADOŚCI (Gaudete):

Msze święte są odprawiane wg stałego planu, po SUMIE adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na rzecz naszej parafii;

– składam serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii;

– dzieci zapraszam po odbiór obrazków pod ołtarz św. Anny.

 

  1. W TYM TYGODNIU:

– dzieci i młodzież zapraszam na RORATY z kazaniami w poniedziałek i środę i piątek o 17.00, w sobotę o 8.00;

– Roraty dla dorosłych we wtorek i czwartek rano;

– zapraszam do przedświątecznej spowiedzi – nie ma pięknych świąt bez przyjęcia Komunii Świętej, a Komunii bez sakramentalnej spowiedzi. Spowiedź przed mszami każdego dnia, a w następną niedzielę pół godziny przed każdą Mszą;

– w sobotę ostatnie Roraty, po nich poświęcenie figurek Dzieciątka Jezus i stajenek;

– w sobotę po Roratach zapraszam Parafian do pomocy przy budowaniu szopki i przygotowania naszego kościoła do czasu świątecznego.

.

.

  1. Za tydzień przeżywać będziemy IV NIEDZIELĘ ADWENTU:

– Msze święte wg stałego planu. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta przeznaczona zostanie na potrzeby naszej parafii;

– wieczorem rozpoczną się obchody Bożego Narodzenia. Na uroczyste Msze wigilijne – PASTERKI zapraszam o 22.00 i 0.00. Kolekta z Pasterek przeznaczona jest na Dom Samotnej Matki w Opolu i Fundację Ochrony Życia.

.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł). Zachęcam także do nabycia nowego dwumiesięcznika GOŚĆ NIEDZIELNY – HISTORIA KOŚCIOŁA w cenie 12 zł. W pierwszym numerze o historycznych dowodach istnienia Jezusa Chrystusa, czym są Apokryfy – czyli pisma, które nie weszły do kanonu biblijnego i wiele innych. Zachęcam do lektury i troski o rozwój swojej wiary i wiedzy o niej.

 

  1. W zakrystii są do nabycia poświęcone świece CARITAS – duża 15 zł, mała – 8 zł, opłatki (w zestawie 3 duże i 2 małe)ofiara dowolna na cele parafialne oraz przyszły książeczki z dużym drukiem – 50 zł.

 

  1. Konferencja Rodziny Franciszkańskiej informuje, że z okazji rocznicy „Bożego Narodzenia w Greccio” Penitencjaria Apostolska udzieliła odpustu zupełnego wszystkim wiernym na całym świecie, którzy od 8 grudnia 2023 r. (uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny) do 2 lutego 2024 r. (święto Ofiarowania Pańskiego) udadzą się z wizytą do kościoła, w którym pełnią posługę Bracia Franciszkanie i pomodlą się przed ustawionym tam żłóbkiem. Osoby, które nie są w stanie fizycznie nawiedzić kościoła franciszkańskiego, mogą uzyskać odpust, ofiarowując swoje cierpienie i składając duchową ofiarę.