1. Przeżywamy IV NIEDZIELĘ ADWENTU:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu, po SUMIE adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na rzecz naszej parafii;

– składam serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii, szczególnie za wszelką pomoc w przygotowaniu naszego kościoła do świąt, za przygotowanie szopki, ustawienie choinek, ułożenie kwiatów, dekoracji, sprzątanie – WIELKIE BÓG ZAPŁAĆ WSZYSTKIM ZAANGAŻOWANYM, ZA TO ŻE MOŻEMY GODNIE ŚWIĘTOWAĆ NARODZINY CHRYSTUSA!

– zapraszam na tradycyjne PASTERKI w naszym kościele o 22.00 i 0.00;

– dzieci zapraszam po odbiór obrazków pod ołtarz św. Anny.

1. W TYM TYGODNIU:

– jutro I dzień świąt. Msze o 10.00 i 12.00. O 14.30 uroczyste Nieszpory kolędowe – przybądźmy jak najliczniej wielbić Chrystusa. Po nabożeństwie kolędowanie rodzin i dzieci;

– we wtorek II dzień świąt. Msze święte jak w każdą niedzielę;

– w środę święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy wieczornej błogosławieństwo wina. Tego dnia rozpocznie się KOLĘDA w parafii;

– w czwartek o 10.00 Msza w int. Dzieci z racji wspomnienia św. Młodzianków. Po niej specjalne błogosławieństwo dla dzieci i młodzieży;

– jest kilka wolnych intencji mszalnych – chętnych zapraszam do zakrystii.

1. Za tydzień przeżywać będziemy NIEDZIELĘ ŚW. RODZINY i ostatni dzień roku kalendarzowego:

– Msze święte wg stałego planu. Po każdej Mszy krótka adoracja i Te Deum za łaski od Boga otrzymane;

kolekta przeznaczona zostanie na potrzeby naszej parafii..

1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł). Zachęcam także do nabycia nowego dwumiesięcznika GOŚĆ NIEDZIELNY – HISTORIA KOŚCIOŁA w cenie 12 zł. W pierwszym numerze o historycznych dowodach istnienia Jezusa Chrystusa, czym są Apokryfy – czyli pisma, które nie weszły do kanonu biblijnego i wiele innych. Zachęcam do lektury i troski o rozwój swojej wiary i wiedzy o niej.

1. W zakrystii są do nabycia poświęcone świece CARITAS – duża 15 zł, mała – 8 zł, opłatki (w zestawie 3 duże i 2 małe)ofiara dowolna na cele parafialne oraz przyszły książeczki z dużym drukiem – 50 zł.

1. Konferencja Rodziny Franciszkańskiej informuje, że z okazji rocznicy „Bożego Narodzenia w Greccio” Penitencjaria Apostolska udzieliła odpustu zupełnego wszystkim wiernym na całym świecie, którzy od 8 grudnia 2023 r. (uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny) do 2 lutego 2024 r. (święto Ofiarowania Pańskiego) udadzą się z wizytą do kościoła, w którym pełnią posługę Bracia Franciszkanie i pomodlą się przed ustawionym tam żłóbkiem. Osoby, które nie są w stanie fizycznie nawiedzić kościoła franciszkańskiego, mogą uzyskać odpust, ofiarowując swoje cierpienie i składając duchową ofiarę.