1. Przeżywamy V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu, po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Kurię i Seminarium Duchowne, odbywa się zbiórka na nasz PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY;

– składam serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii! Szczególne podziękowanie za ofiary na kwiaty na nasz ołtarz! Także tym wszystkim, którzy wczoraj rozbierali szopkę i dekorację, wielkie BÓG ZAPŁAĆ!

– dzieci zapraszam po odbiór obrazków pod ołtarz św. Anny. Na czas trwających ferii zimowych życzę Bożej opieki i dobrego odpoczynku naszym Dzieciom i wszystkim rodzinom!

 

  1. W TYM TYGODNIU:

– w poniedziałek po Mszy poświęcenie chleba i wody ku czci św. Agaty;

– we wtorek wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, świętych z Japonii.

.

  1. Za tydzień przeżywać będziemy VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, z którą zbiegnie się wspomnienie MB Lourdzkiej i ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO:

– Msze święte wg stałego planu. Po Mszach świętych będzie adoracja – jako tradycyjne przygotowanie na czas Wielkiego Postu, zachęcam do jej podjęcia. Po pierwszej Mszy (7.30) Różaniec proszę, aby poprowadziły Róże żeńskie, zaś po sumie Róże męskie;

– o 14.30 nabożeństwo na zakończenie adoracji z błogosławieństwem lourdzkim i modlitwami za chorych;

kolekta przeznaczona zostanie na potrzeby naszej parafii.

 

  1. Komisja Liturgiczna Diecezji Opolskiej zaprasza osoby pełnoletnie po kursach ceremoniarskich, nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., starszych ministrantów oraz osoby zaangażowane w życie liturgiczne parafii do udziału w warsztatach liturgicznych, które mają na celu przygotować ich do posługi podczas liturgii pontyfikalnych sprawowanych w diecezji opolskiej. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zgłoszenia należy kierować do końca stycznia br. na adres: liturgia@diecezja.opole.pl.