1. Przeżywamy VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu, po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu, jako przygotowanie do Wielkiego Postu. O godz. 14.30 nabożeństwo na zakończenie modlitwy wraz z błogosławieństwem lourdzkim;

kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej parafii;

– składam serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii! Szczególne podziękowanie za ofiary na PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY, które wyniosły 2600 zł. Także za prace w ogrodzie przy kościele, szczególnie Panom za porządki przy gałęziach i za prace remontowe w naszej salce;

– dzieci zapraszam po odbiór obrazków pod ołtarz św. Anny.

 

  1. W TYM TYGODNIU:

– w poniedziałek i wtorek tradycyjny czas adoracji przed Wielkim Postem. Zapraszam na modlitwę od 15.00 do 21.00. Rozpoczęcie Koronką do Miłosierdzia Bożego, od 17.00 adoracja kobiet, od 18.30 adoracja mężczyzn. O 21.00 Apel Jasnogórski z rozważaniami i pieśniami o Matce Bożej – w czasie nabożeństwa wyczytywane będą intencje modlitewne – można je przynosić do zakrystii;

– w środę POPIELEC, tego dnia obowiązuje post ścisły i abstynencja. W czasie Mszy świętych posypanie głów popiołem (6.30, 17.00 i 18.00). Kolekta przeznaczona na pomoc ubogim (jałmużna postna), a po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. Tego dnia rozpoczniemy rekolekcje parafialne – zachęcam do zapoznania się z ich planem. Poprowadzi je ks. Łukasz Michalik, dyrektor domu rekolekcyjnego w Miedoni;

– w piątek o 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej z zaleckami;

– na sobotnie odwiedziny chorych można zapisywać w zakrystii;

– przez cały czas Wielkiego Postu do skarbony przy św. Antonim można składać ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

.

  1. Za tydzień przeżywać będziemy I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU:

– Msze święte wg stałego planu. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu;

– zakończą się nasze rekolekcjekolekta do dyspozycji ks. Rekolekcjonisty;

– na prośbę rodzin wyrażaną w czasie kolędy o godz. 12.00 zostanie po raz pierwszy odprawiona Msza dla rodzin z dziećmi, zachęcam zwłaszcza młode rodziny do przybycia i zajmowania miejsc w przednich ławkach kościoła;

– o 14.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej z zaleckami.

 

  1. W Środę Popielcową rozpoczyna się czas przystępowania do Komunii św. wielkanocnej. Przykazanie kościelne zobowiązuje wiernych do powstrzymania się od udziału w zabawach przez cały czas Wielkiego Postu.

 

  1. W czasie Wielkiego Postu można uzyskać odpust zupełny za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej, udział w Gorzkich żalach oraz w każdy piątek za odmówienie po Komunii św. przed wizerunkiem Jezusa ukrzyżowanego modlitwy Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu.

 

  1. W dniach od 11 do 17 lutego br. będziemy obchodzić 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, któremu towarzyszyć będzie hasło Trzeźwość polską racją stanu.

 

  1. Diecezjalne Radio Doxa zaprasza do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw Gorzkich Żali na falach diecezjalnej rozgłośni. W poszczególne niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.05 będzie emitowany śpiew Gorzkich żali wraz z kazaniem pasyjnym. Radiowe kazania pasyjne pt. Jezus Chrystus i siedem modlitw o miłosierdzie wygłosi ks. Marcin Patycki, notariusz Kurii Diecezji Opolskiej.

 

  1. Ks. Wojciech Lippa, dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Opolu, serdecznie zachęca do korzystania z nowo powstałej strony internetowej diecezjalnego muzeum dostępnej pod adresem www.muzeum.diecezja.opole.pl, na której znajdziemy wiele cennych informacji związanych z naszym muzeum.