1. Przeżywamy I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu, po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 14.30 nabożeństwo na Drogi krzyżowej z zaleckami za naszych zmarłych, można je składać w zakrystii;

kolekta dzisiejsza przeznaczona jest jako nasza wdzięczność za głoszone rekolekcje;

– składam serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii! Szczególne podziękowanie za prace remontowe w naszej salce. Na czas remontu chorych korzystających z salki zapraszamy do zakrystii;

– dzieci zapraszam po odbiór obrazków pod ołtarz św. Anny.

 

  1. W TYM TYGODNIU:

– w środę o 18.00 Msza szkolna, zapraszam dzieci i młodzież;

– w piątek o 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej z zaleckami;

– w sobotę o 9.00 spotkanie ministrantów, o 10.30 marianek;

– przez cały czas Wielkiego Postu do skarbony przy św. Antonim można składać ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

.

  1. Za tydzień przeżywać będziemy II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU:

– Msze święte wg stałego planu. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii;

– o 14.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej z zaleckami.

 

  1. Siostry z Annuntiaty zapraszają na wielkopostne dni skupienia w terminach: 25 luty – dla kobiet, 10 marca – dla mężczyzn. Rozpoczęcie o 9.00, zakończenie o 13.30. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

 

  1. W Środę Popielcową rozpoczyna się czas przystępowania do Komunii św. wielkanocnej. Przykazanie kościelne zobowiązuje wiernych do powstrzymania się od udziału w zabawach przez cały czas Wielkiego Postu.

 

  1. W czasie Wielkiego Postu można uzyskać odpust zupełny za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej, udział w Gorzkich żalach oraz w każdy piątek za odmówienie po Komunii św. przed wizerunkiem Jezusa ukrzyżowanego modlitwy Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu.

 

  1. Diecezjalne Radio Doxa zaprasza do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw Gorzkich Żali na falach diecezjalnej rozgłośni. W poszczególne niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.05 będzie emitowany śpiew Gorzkich żali wraz z kazaniem pasyjnym. Radiowe kazania pasyjne pt. Jezus Chrystus i siedem modlitw o miłosierdzie wygłosi ks. Marcin Patycki, notariusz Kurii Diecezji Opolskiej.

 

  1. Ks. Wojciech Lippa, dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Opolu, serdecznie zachęca do korzystania z nowo powstałej strony internetowej diecezjalnego muzeum dostępnej pod adresem www.muzeum.diecezja.opole.pl, na której znajdziemy wiele cennych informacji związanych z naszym muzeum.