1. Przeżywamy III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu, po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 14.30 nabożeństwo na Drogi krzyżowej z zaleckami za naszych zmarłych, można je składać w zakrystii;

kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Kurię i Seminarium Duchowne, odbywa się zbiórka na nasz PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY;

– składam serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii! Szczególne podziękowanie za prace remontowe w naszej salce. Na czas remontu chorych korzystających z salki zapraszamy do zakrystii;

– dzieci zapraszam po odbiór obrazków pod ołtarz św. Anny.

1. W TYM TYGODNIU:

– w poniedziałek święto św. Kazimierza, królewicza;

– w środę o 18.00 Msza szkolna, zapraszam dzieci i młodzież;

– w piątek o 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej z zaleckami i adoracja relikwii Krzyża Świętego;

– w sobotę  9.00 spotkanie ministrantów, o 10.30 marianek;

– przez cały czas Wielkiego Postu do skarbony przy św. Antonim można składać ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

1. Za tydzień przeżywać będziemy IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU (LAETARE):

– Msze święte wg stałego planu. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta na potrzeby naszej parafii, po Mszach świętych wielkopostna zbiórka do puszek na rzecz misji i misjonarzy (AD GENTES);

– o 14.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej z zaleckami.

1. Nasz Parafialny Zespół CARITAS organizuje wyjazd do teatru w Cieszynie na Misterium Męki Pańskiej w dn. 18 marca o godz. 15.30. Zapisać się można w zakrystii z wpłatą 100 zł. Ilość miejsc jest ograniczona – pozostało ich ok. 10.

1. W Środę Popielcową rozpoczyna się czas przystępowania do Komunii św. wielkanocnej. Przykazanie kościelne zobowiązuje wiernych do powstrzymania się od udziału w zabawach przez cały czas Wielkiego Postu.

1. W czasie Wielkiego Postu można uzyskać odpust zupełny za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej, udział w Gorzkich żalach oraz w każdy piątek za odmówienie po Komunii św. przed wizerunkiem Jezusa ukrzyżowanego modlitwy Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu.
  2. Caritas Diecezji Opolskiej w okresie Wielkiego Postu rozprowadza papierowe skarbonki jałmużny wielkopostnej. Tegoroczna jałmużna będzie przeznaczona na pomoc dzieciom z Ukrainy, które z powodu wojny od dwóch lat przebywają na terenie naszej diecezji.
  3. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł), w numerze temat dobrej spowiedzi i jak dobrze przeprowadzić rachunek sumienia. W zakrystii jest do nabycia GOŚĆ NIEDZIELNY _ HISTORIA KOŚCIOŁA (12 zł) w numerze podjęto temat celibatu i tzw. „półcelibatu” w Kosciołach wschodnich, odpowiedź na pytanie czy istnieje „Msza wszech czasów” i wiele innych.