1. Przeżywamy IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU (Laetare – „różową”):

Msze święte są odprawiane wg stałego planu, po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 14.30 nabożeństwo na Drogi krzyżowej z zaleckami za naszych zmarłych, można je składać w zakrystii;

kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, po Mszach odbywa się zbiórka do puszek na misje święte;

– składam serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej parafii! Szczególne podziękowanie za ofiary na nasz FUNDUSZ REMONTOWY: 4800 zł;

– dzieci zapraszam po odbiór obrazków pod ołtarz św. Anny.

 

  1. W TYM TYGODNIU:

– w poniedziałek od godz. 8.00 odbędzie się sprzątanie liści przy kościele, serdecznie proszę o pomoc;

– w środę o 18.00 Msza szkolna, zapraszam dzieci i młodzież;

– w piątek o 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej z zaleckami i adoracja relikwii Krzyża Świętego;

– w sobotę  9.00 spotkanie ministrantów, o 10.30 marianek;

– przez cały czas Wielkiego Postu do skarbony przy św. Antonim można składać ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

 

  1. Za tydzień przeżywać będziemy V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU:

– Msze święte wg stałego planu. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta na potrzeby naszej parafii;

– o 14.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej z zaleckami.

 

  1. W Niedzielę Palmową odbędzie się Droga krzyżowa ulicami naszej parafii. Chcę prosić chętnych Parafian do ułożenia rozważań i modlitw przy kolejnych stacjach. Chętnych proszę o zgłoszenie się w zakrystii.

 

  1. Nasz Parafialny Zespół CARITAS organizuje wyjazd do teatru w Cieszynie na Misterium Męki Pańskiej w dn. 18 marca o godz. 15.30. Nie ma już wolnych miejsc – można zapisać się na listę rezerwowych.

 

  1. Biskup Andrzej Czaja zaprasza do włączenia się w nowennę, której towarzyszy hasło „Akcja 21:20”. Nowenna rozpocznie się w piątek 16 marca, a zakończy się w niedzielę 24 marca. Modlitwę nowenny należy odmawiać o godz. 21.20 (modlitwa jest zanoszona w łączności z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze, dlatego jest odmawiana po Apelu Jasnogórskim, czyli ok. godziny 21.20). Indywidualnie nowennę można odmawiać także w dowolnym momencie dnia. Układ modlitwy jest bardzo prosty, bowiem wystarczy odczytać intencję na dany dzień i odmówić „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz dowolną modlitwę w intencji Ojczyzny. Szczegółowe intencje na poszczególne dni są następujące: 16 marca „o odnowienie wiary każdego z nas, aby prowadziła ona do umocnienia ducha nas i naszych rodaków”; 17 marca „o pojednanie narodowe, mądrość dla rządzących i solidarność społeczną”; 18 marca „o zachowanie pokoju i bezpieczną przyszłość dla Polski”; 19 marca „o odczytanie prawdziwej roli mężczyzny i kobiety w małżeństwie oraz o trwałość rodzin”; 20 marca „o siłę i odwagę dla młodych w odkrywaniu wiary i życiowego powołania”; 21 marca „o światło Ducha Świętego dla Polaków, byśmy kierowali się zawsze dobrem Ojczyzny”; 22 marca „o prawdę i odpowiedzialność za słowo w przestrzeni medialnej, także w mediach społecznościowych”; 23 marca „o szacunek i język dialogu w przestrzeni publicznej”; 24 marca „o pełną ochronę prawną życia dzieci nienarodzonych.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł), w numerze o wyjątkowych kobietach, które wpływały na losy Kościoła a w szkole modlitwy – o rozproszeniach. W zakrystii jest do nabycia GOŚĆ NIEDZIELNY – HISTORIA KOŚCIOŁA (12 zł) w numerze podjęto temat celibatu i tzw. „półcelibatu” w Kosciołach wschodnich, odpowiedź na pytanie czy istnieje „Msza wszech czasów” i wiele innych.