1. Przeżywamy V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU, w którą zgodnie ze starym zwyczajem zasłania się krzyże, można tez zasłonić obrazy:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu, po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 14.30 nabożeństwo Drogi krzyżowej z zaleckami za naszych zmarłych, można je składać w zakrystii;

kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie ofiary na utrzymanie kościoła;

bardzo dziękuję wszystkim pracującym przy kościele w poniedziałek. Zebrano dwie przyczepy liści, szczególne dzięki p. Franciszkowi za ich wywóz;

– składam podziękowanie wszystkim, dzięki którym cieszyć się możemy w pełni wyremontowaną salką – BÓG ZAPŁAĆ panom Arturowi, Ryszardowi, Pawłowi, Franciszkowi, Jurkowi, Markowi, Konradowi. Bóg zapłać za wkład pracy oraz darczyńcy, który ufundował kafle podłogowe. Niech Chrystus ze Studzieńskiego Krzyża łaskawie spogląda na wszystkich, którzy troszczą się o Jego sanktuarium!

– dzieci zapraszam po odbiór obrazków pod ołtarz św. Anny.

 

  1. W TYM TYGODNIU:

– w poniedziałek o 14.30 wyjazd na Misterium do Cieszyna. Proszę zwrócić uwagę na godzinę wyjazdu – z racji korków będzie o godzinę szybciej!

– we wtorek uroczystość św. Józefa, zapraszamy na Mszę św. przy bocznym ołtarzu;

– w środę o 18.00 Msza szkolna, zapraszam dzieci i młodzież;

– w piątek o 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej z zaleckami i adoracja relikwii Krzyża Świętego. Tego dnia z kościoła św. Mikołaja w Raciborzu wyruszy DEKANALNA DROGA KRZYŻOWA o godz. 19.30, zakończenie w kościele św. Jana Chrzciciela;

– w sobotę  9.00 spotkanie ministrantów, o 10.30 marianek;

– przez cały czas Wielkiego Postu do skarbony przy św. Antonim można składać ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

 

  1. Za tydzień przeżywać będziemy NIEDZIELĘ PALMOWĄ:

– Msze święte wg stałego planu. Poświęcenie palm na każdej Mszy. Suma rozpocznie się przy kaplicy pogrzebowej, gdzie zostanie odczytana przewidziana Ewangelia i poświęcone zostaną palmy. Następnie wyruszymy w procesji z palmami na uroczystą sumę.  Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta na potrzeby naszej parafii;

– pół godziny przed każdą Mszą św. będzie okazja do spowiedzi  przedświątecznej;

– o 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami parafii. Zachęcam chętnych do prowadzenia rozważań – proszę o kontakt w zakrystii.

 

 

  1. Diecezjalne Liceum w Raciborzu ogłasza nabór do Liceum Ogólnokształcącego. Zapisy w szkole (ul. Cecylii 10) lub mailowo. Szczegóły na stronie www.dloraciborz.pl.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł). W zakrystii jest do nabycia GOŚĆ NIEDZIELNY – HISTORIA KOŚCIOŁA (12 zł) w numerze podjęto temat celibatu i tzw. „półcelibatu” w Kosciołach wschodnich, odpowiedź na pytanie czy istnieje „Msza wszech czasów” i wiele innych.