1. Przeżywamy NIEDZIELĘ PALMOWĄ:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu, po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.30 nabożeństwo Drogi krzyżowej ulicami parafii, rozpoczęcie przy kaplicy św. Jana Nepomucena na ul .Bojanowskiej, zabierzmy świece;

kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie ofiary na utrzymanie kościoła;

– dzieci zapraszam po odbiór obrazków pod ołtarz św. Anny.

 

 

 

  1. W TYM TYGODNIU:

– okazja do spowiedzi wielkanocnej pół godziny przed Mszami świętymi;

– w środę o 18.00 Msza szkolna, zapraszam dzieci i młodzież. Tego dnia w kościele farnym NOC KONFESJONAŁÓW w godz. 20 – 23;

– w czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczną się święte dni Triduum Paschalnego, zachęcam wszystkich do udziału w wyjątkowej i najważniejszej liturgii. Pamiętajmy, iż czas świąteczny rozpoczyna się już w wielkoczwartkowy wieczór;

– w piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja. Adoracja przy Bożym Grobie będzie trwała całą noc do godz. 6.00 – dziękuję Parafianom za życzliwą odpowiedź na tę propozycję;

– zapraszam do modlitwy także nasze dzieci i młodych: w piątek i sobotę o 11.00. Przy Bożym Grobie (od piątku wieczorem) postawione będą wazony, do których będzie można złożyć swój żywy kwiat, niejako na „pogrzeb” Pana Jezusa. Zachęcam do tego szczególnie nasze dzieci;

– na sobotnią liturgię przynieśmy świece. W sobotę o 22.00 Msza z procesją w języku niemieckim, zapraszam w imieniu Mniejszości niemieckiej;

– ofiary zbierane w czasie świąt będą przeznaczone: w Wielki Czwartek – kolekta diecezjalna na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków, Wielki Piątek – z adoracji krzyża – na kościoły w Ziemi Świętej, Wielka Sobota – na potrzeby naszego kościoła;

– jeszcze dziś do skarbony przy św. Antonim można składać ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

 

  1. Za tydzień przeżywać będziemy NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO:

– uroczysta REZUREKCJA z procesją o 7.00, następne Msze o 10.00 i 12.00. O 14.30 uroczyste Nieszpory wielkanocne, które kończą Triduum Paschalne;

kolekta na potrzeby naszej parafii.

.

 

 

  1. Diecezjalne Liceum w Raciborzu ogłasza nabór do Liceum Ogólnokształcącego. Zapisy w szkole (ul. Cecylii 10) lub mailowo. Szczegóły na stronie www.dloraciborz.pl.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł). W numerze dodatek – „Medytacje i modlitwy na Wielki Tydzień”. Jest także MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci w cenie 7 zł.

 

  1. Polećmy Bogu zmarłych, pochowanych w minionym tygodniu na naszym cmentarzu: Tadeusza Ulman, l. 75, zam. w Kornowacu i Grzegorza Cyfkę, l.49, zam. w Brzeziu. Zmarła także Ryszarda Harazim, l. 84, zam. ul. Kręta – pogrzeb na JERUZALEM w poniedziałek o 10.30. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…