1. Przeżywamy NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO:

o godz. 14.30 zapraszam na Nieszpory Wielkanocne, które kończą ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE;

kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie ofiary na utrzymanie kościoła;

wyrażam serdeczne podziękowanie wszystkim zaangażowanym w przygotowanie świąt w naszym kościele. Za wystrój, kwiaty, sprzątanie, zaangażowanie w liturgię i wszelkie dobro wyświadczone, dzięki któremu możemy godnie i pięknie czcić Chrystusa Zmartwychwstałego w naszym kościele – WIELKIE BÓG ZAPŁAĆ! Niech Chrystus wspomaga i umacnia wszystkich zatroskanych o Jego dom!

– dzieci zapraszam po odbiór obrazków pod ołtarz św. Anny.

 

 

  1. W TYM TYGODNIU:

– przeżywać będziemy OKTAWĘ WIELKANOCNĄ, która jest jakby jednym świątecznym dniem, w którym wielbimy Chrystusowe Zmartwychwstanie. Trwa także Nowenna przed świętem Miłosierdzia;

– w poniedziałek II dzień świąt. Msze święte w porządku niedzielnym, o 10.00 tradycyjna SUMA w int. Mężczyzn i Młodzieńców. Kolekta na uczelnie katolickie;

– w środę o 18.00 Msza szkolna, zapraszam dzieci i młodzież;

– przypadną I – czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszam na adoracje i modlitwy tych dni.

 

  1. Za tydzień przeżywać będziemy NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO:

Msze święte wg stałego planu. Kolekta będzie przeznaczona na pomoc ubogim (CARITAS). O 14.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

.

 

 

  1. Diecezjalne Liceum w Raciborzu ogłasza nabór do Liceum Ogólnokształcącego. Zapisy w szkole (ul. Cecylii 10) lub mailowo. Szczegóły na stronie www.dloraciborz.pl.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł). Numer jest powiększony o 16 stron, zawiera cały blok artykułów o zmartwychwstaniu Pana Jezusa i wiele innych reportaży i wywiadów o różnej tematyce.

 

  1. 6. Już po raz 4. będziemy przeżywali Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, który rozpoczyna się w 2 kwietnia (19. rocznica śmierci św. Jana Pawła II) i potrwa do Dnia Świętości Życia, który w tym roku przypada wyjątkowo 8 kwietnia. Tematem przewodnim jest wezwanie „Rodzina Bogiem silna”, zaś przedmiotem rozważań List do rodzin Gratissimam Sane św. Jana Pawła II, którego 40-lecie ogłoszenia przypada w 2024 r. Czas ten to doskonała okazja, aby duchowo zaangażować się w działania pro-life.

 

  1. Polećmy Bogu zmarłych Parafian: Franciszka Ploch, l. 85, zam. ul. Bogumińska (pogrzeb we wtorek o 10.00) oraz Elżbietę Rieger, l. 84, zam. ul. Sobieskiego (pogrzeb w środę o 10.00). Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…