1. Przeżywamy III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ – BIBLIJĄ, która rozpoczyna XVI TYDZIEŃ BIBLIJNY:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu oraz czytanie fragmentów Pisma ŚwiętegoBóg zapłać Parafianom za podjęcie inicjatywy;

kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na rzecz naszej parafii;

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie ofiary na utrzymanie parafii składane  w kościele i przelewy bankowe. Za ofiary na PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY, które wyniosły 3300 zł;

– dzieci zapraszam po odbiór obrazków pod ołtarz św. Anny.

 

  1. W TYM TYGODNIU:

– w środę o 18.00 Msza szkolna, zapraszam dzieci i młodzież;

– w sobotę o 9.00 – spotkanie Ministrantów, 10.30 – Marianek.

 

  1. Za tydzień przeżywać będziemy IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ – DOBREGO PASTERZA:

Msze święte wg stałego planu. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

.

  1. 22 kwietnia od godz. 8.00 sprzątanie i plewienie wokół kościoła, już dziś prosimy o pomoc.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł). W numerze artykuły o przyjęciu chrześcijaństwa przez Polskę, związane z 5. rocznicą ustanowienia przez Sejm Narodowe Święto Chrztu Polski.

 

  1. 6. W nawiązaniu do apelu, który Biskup Opolski wyraził w Liście na Wielki Post oraz do Jego prośby  skierowanej do diecezjan podczas Mszy św. Krzyżma, nasza diecezja wstępuje na drogę odnowy Kościoła i życia rodzinnego oraz społecznego. Drogę tę wyznacza sześć kroków, które wskazał Jezus w 18 rozdziale Ewangelii wg św. Mateusza. Poszczególne kroki będziemy podejmować w najbliższych miesiącach: I. Prostota i otwartość (kwiecień), II. Dobry przykład (maj), III. Troska o ubogich (czerwiec), IV. Braterskie upomnienie (wrzesień), V. Wspólna modlitwa (październik), VI. Przebaczenie i pojednanie (listopad).

 

 

  1. Szensztackie Siostry Maryi zapraszają małżeństwa na spotkanie (tzw. „Przystanek na Drodze Małżeńskiej), które odbędzie się w niedzielę 21 kwietnia br. w Opolu-Winowie. Towarzyszyć mu będzie hasło: „Wzrastamy w trudnościach”. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 16.00, o godz. 17.00 kawiarenka dialogowa (wprowadzenie ks. Marcin Ogiolda), a następnie: spacer Drogą Małżeńską, modlitwa w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, poczęstunek dla małżonków. Zapisy: Joanna (tel. 604 983 270), Norbert (tel. 608 821 136). Koszt udziału: 30 zł. Terminy kolejnych spotkań w 2024 r.: 23 czerwca, 18 sierpnia, 15 września.