1. Przeżywamy IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ – DOBREGO PASTERZA, która rozpoczyna TYDZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na rzecz naszej parafii;

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie ofiary na utrzymanie parafii składane  w kościele i wpłaty na konto parafialne;

– dzieci zapraszam po odbiór obrazków pod ołtarz św. Anny.

 

  1. W TYM TYGODNIU:

– w poniedziałek od 8.00 sprzątanie i plewienie wokół naszego kościoła – prosimy o pomoc. Tego dnia w kościele w Rudniku uroczystość bierzmowania – z naszej parafii przystąpi jedna osoba;

– w środę o 18.00 Msza szkolna, zapraszam dzieci i młodzież;

– w czwartek z racji święta św. Marka, po Mszy porannej nabożeństwo o urodzaje;

– w sobotę o 9.00 – spotkanie Ministrantów, 10.30 – Marianek.

 

  1. Za tydzień przeżywać będziemy V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ:

Msze święte wg stałego planu. Kolekta będzie przeznaczona na Kurię i Seminarium Duchowne. Odbędzie się zbiórka na nasz PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY.

.

  1. Tegoroczne BOŻE CIAŁO będziemy obchodzić w dniu 30 maja. Msza święta zostanie odprawiona w kościele o godz. 8.00, następnie wyruszy procesja ulicami Hulczyńską i Sobieskiego. Mieszkańców „osiedla” już dziś proszę o przygotowanie 4. ołtarzy. Uroczystość zakończy się przy ostatnim ołtarzu – nie będziemy wracać procesyjnie do kościoła.

 

  1. Poszukujemy osoby/osób, które chciałyby pomóc przy kwiatach w naszym kościele. Cieszymy się wszyscy posługą p. Bernadety, jednak zwłaszcza w tym czasie jest tej pracy niemało jak na jedną parę rąk. Serdecznie zachęcam i proszę – kto mógłby się włączyć w to dzieło – zachęcamy do kontaktu z Proboszczem lub p. Bernadetą.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł). Jest także GOŚĆ NIEDZIELNY – HISTORIA (12 zł). W numerze m.in.: jak mogła wyglądać Maryja? Jak wyglądał ślub z Józefem? I wiele innych ciekawych tematów.

 

  1. 7. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Robert Rzytki, Studzienna i Dominika Ciecior, Rybnik (zap. I)

Łukasz Nowak, Czyżowice i Karolina Jendrzejczyk, Studzienna (zap. I)