1. Przeżywamy V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ:

Msze święte są odprawiane wg stałego planu. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu;

kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na rzecz naszej parafii;

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie ofiary na utrzymanie parafii składane  w kościele i wpłaty na konto parafialne. Dziękuję szczególnie Paniom za piątkowe plewienie, p. Józefowi za prace przy kościele;

– dzieci zapraszam po odbiór obrazków pod ołtarz św. Anny.

 

  1. W TYM TYGODNIU:

– w środę rozpoczyna się maryjny miesiąc maj. Zapraszam do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Najświętszej. Mszy szkolnej nie będzie;

– przypadną I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszam na modlitwy i adoracje tych dni;

– w sobotę o 9.00 – spotkanie Ministrantów, 10.30 – Marianek.

 

  1. Za tydzień przeżywać będziemy VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ:

Msze święte wg stałego planu. Kolekta będzie przeznaczona na Kurię i Seminarium Duchowne. Odbędzie się zbiórka na nasz PARAFIALNY FUNDUSZ REMONTOWY.

.

  1. Tegoroczne BOŻE CIAŁO będziemy obchodzić w dniu 30 maja. Msza święta zostanie odprawiona w kościele o godz. 8.00, następnie wyruszy procesja ulicami Hulczyńską i Sobieskiego. Mieszkańców „osiedla” już dziś proszę o przygotowanie 4. ołtarzy. Uroczystość zakończy się przy ostatnim ołtarzu – nie będziemy wracać procesyjnie do kościoła.

 

  1. Poszukujemy osoby/osób, które chciałyby pomóc przy kwiatach w naszym kościele. Cieszymy się wszyscy posługą p. Bernadety, jednak zwłaszcza w tym czasie jest tej pracy niemało jak na jedną parę rąk. Serdecznie zachęcam i proszę – kto mógłby się włączyć w to dzieło – zachęcamy do kontaktu z Proboszczem lub p. Bernadetą.

 

  1. Zachęcam do nabycia GOŚCIA NIEDZIELNEGO (10 zł). Jest także GOŚĆ NIEDZIELNY – HISTORIA (12 zł). W numerze m.in.: jak mogła wyglądać Maryja? Jak wyglądał ślub z Józefem? I wiele innych ciekawych tematów.

 

  1. Biskup Opolski serdecznie zaprasza rodziny całej diecezji do udziału w Diecezjalnym Święcie Rodziny, które odbędzie się w środę 1 maja br. w Jemielnicy. Doroczne święto jest okazją do wspólnej modlitwy w intencji rodzin i z rodzinami naszej diecezji. Centralnym punktem Święta będzie Eucharystia sprawowana o godz. 11.00 w Sanktuarium św. Józefa w Jemielnicy, którą poprzedzi procesja z kościoła pw. Wszystkich Świętych. O godz. 14.30 odprawione zostanie nabożeństwo majowe i do św. Józefa w intencji powołań. Tradycyjnie po nabożeństwie odbędzie się spotkanie z Bractwem Świętego Józefa, w czasie którego zostaną przyjęci nowi członkowie. Święto będzie połączone z Jarmarkiem Cysterskim, który zaoferuje bogatą gastronomię i liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

  1. Zapraszam na pielgrzymkę parafialną do Kończyc Małych (sanktuarium MB z kwiatem mlecza) i Hałcnowa (sanktuarium MB Bolesnej) z wizytą Bielsku – Białej. Wyjazd w sobotę, 1 czerwca o 8.30. Zapisy w zakrystii od następnej niedzieli, koszty podane będą za tydzień.

 

  1. Pomódlmy się za zmarłą Ritę Izajasz, zam. ul. H. Pobożnego. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

 

  1. 10. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Robert Rzytki, Studzienna i Dominika Ciecior, Rybnik (zap. II)

Łukasz Nowak, Czyżowice i Karolina Jendrzejczyk, Studzienna (zap. II)